Najlepsze drużyny w PEC 4 walczą o mistrzostwo!

Rozpoczął się ostatni etap Polish Esport Cup 4, czyli faza finałowa. Na placu boju zostały cztery ekipy CS:GO i tyle samo w R6S. Drużyny CS-a mają ze sobą także mentorów, więc rywalizacja jest zacięta.

Pierwsze rozstrzygnięcia podczas finałowego weekendu PEC 4 już za nami, a czekają nas jeszcze dwa dni meczów.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Wyrównane spotkania w CS:GO

Ostatni etap czwartej edycji Polish Esport Cup to faza pucharowa, gdzie zwycięzca zgranie 15 tysięcy złotych. Na start finałowych zmagań zmierzyli się ze sobą zawodnicy "R1SE Esport" oraz "Forsaken". Pierwsza arena była wyborem r1se, ale to rywale lepiej sobie na niej radzili. Ostatecznie FRS wygrało aż 16:7 i pokazała dominację. Spotkanie zapowiadało się więc na dość szybkie, ale R1SE zaskoczyło nas na drugiej arenie, którą był Nuke. Od początku prowadziło grę i skutecznie powiększało przewagę nad rywalami. W efekcie wygrało 16:7 i było dalej w grze o zwycięstwo.

Decydującą mapę zostało Vertigo. Spotkanie było bardzo wyrównane i drużyny co chwile popisywały się ciekawymi zagraniami, jak np. ex1st w 19 rundzie, kiedy to zdobył trzy eliminacje za pomocą jednego granatu odłamkowego. Ostatecznie jednak to forsaken zwyciężyło 16:10 i tym samym dostało się do meczu o awans do finału. To nie było jednak ostatnie spotkanie, jakie czekało nas tego dnia.

W kolejnym starciu powalczyli gracze "Vulcan Esports Pro" oraz "Dr Pepper Academy". Spotkanie od samego początku było bardzo zacięte, ale ostatecznie to właśnie Vulcan zwyciężyło 16:14 i miało przewagę nad rywalami przed startem drugiej mapy. Drugą areną został Mirage, Dr Pepper Academy już nie dało sobie wydrzeć wygranej z rąk i tym samym szybko przeszliśmy do trzeciej areny. Na niej również raz jeszcze Dr Pepper Academy zwyciężyło 16:13 i tym samym awansowało dalej w górnej drabince.

Zacięta walka w R6S

Podczas fazy pucharowej Polish Esport Cup 4 w Rainbow Six Siege możemy oglądać aż cztery drużyny. Wśród nich są Alek and Friends oraz Skillstars. To właśnie te ekipy zagrały w pierwszym meczu mistrzowskiego etapu. Skillstars było lekko faworyzowane przez posiadanie w składzie m.in. Ryby. Widać to było także podczas samego spotkania, gdyż wygrało najpierw 7:2, a później 7:3. Ze świetnej strony pokazał się właśnie Ryba, który wykręcił wynik aż 12/6 na pierwszej mapie.

Drugim spotkaniem była rywalizacja Project AE z Emeryci PSR6. Caneo i KindVader ciągnęli tutaj swoją drużynę, notując świetny występ. Na pierwszej mapie mieli bilans odpowiednio 15/6 i 13/6, a ich drużyna ostatecznie wygrała 7:3 na "Klubie", a także 7:4 na "Wybrzeżu". Tym samym AE pokazało to, o czym mówiło przed startem fazy pucharowej - nie boi się nikogo i gra tutaj tylko o zwycięstwo!

Kolejne spotkania w Polish Esport Cup 4 czekają nas już w sobotę, 13.11.2021. Mecze Counter Strike’a będą transmitowane w tym miejscu, a z kolei zmagania w Rainbow Six Siege zostaną pokazane na naszym dedykowanym kanale.