Gwiazdy CS:GO wspierają polskie talenty!

Po kilku tygodniach zmagań w CS:GO wyłoniliśmy cztery drużyny, które zmierzą się w play-offach Polish Esport Cup 4. Te dostały także mentorów, mających za zadanie opiekować się nimi.

Minise, TaZ, Neo oraz Loord będą wspierać swoje drużyny, przekażą im cenne rady, a także podpowiedzą, na co warto zwrócić uwagę. Dzięki temu młode talenty mogą jeszcze szybciej się rozwijać.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Neo, Taz, Minise oraz Loord mentorują w PEC!

Jako jedną z głównych nowości podczas Polish Esport Cup 4 było pojawienie się mentorów, czyli Minise’a, TaZa, Neo oraz Loorda. Ta czwórka czekała na wyłonienie najlepszych drużyn z wszystkich rywalizujących w PEC. Po kilku tygodniach zmagań do ostatniego etapu ostatecznie awansowały cztery ekipy - po każdej dla mentora. To wprowadza dodatkowy poziom rywalizacji, o czym wspomniał m.in. Minise. Teraz więc opiekunowie zespołów mają okazje, żeby wesprzeć swoje zespoły. Wiedza, którą posiadają takie legendy Counter Strike’a na pewno pomoże się rozwijać młodym graczom.

Neo i TaZ grali w legendarnym Virtus.pro i są zwycięzcami Majora. Z kolei Minise oraz Loord wygrali wiele turniejów, przy czym drugi z nich dokonał tego także w roli trenera. Warto tutaj wspomnieć, że w Polish Esport Cup 4 mogły wziąć udział tylko półprofesjonalne drużyny. Inicjatywa ma na celu wspomóc rozwój polskiej sceny CS:GO, a zaczynać trzeba już od najniższych poziomów rozgrywek. Do tego ekipy walczą nie tylko o chwałę i tytuł mistrza czwartego sezonu. Pula nagród wyniosła aż 22 tysiące złotych. 15 000 będzie przeznaczone dla zwycięzcy. Wicemistrzowie dostaną 5 000 złotych, a pozostałe dwie ekipy otrzymają po jednym tysiącu złotych.

Więcej treści esportowych i gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Konkursy dla widzów i graczy

Faza finałowa Polish Esport Cup 4 rozpocznie się już w ten piątek, 12.11.2021 i potrwa aż do niedzieli, 14.11.2021. Warto na pewno oglądać mecze na naszym kanale Twitch, ponieważ w trakcie finałów rozgrywek w CS:GO organizatorzy przygotowali konkursy. Te będą przeprowadzone właśnie w trakcie transmisji, więc nie przegap okazji do zgarnięcia ciekawych nagród!

Więcej o: