Poznaliśmy finalistów PEC4! Pora na najważniejsze rozstrzygnięcia

Zakończyły się ostatnie, zamknięte eliminacje do Polish Esport Cup 4. Znamy wszystkie drużyny, które powalczą w tym sezonie zmagań i będą mogły spotkać się też z mentorami.

Z ostatnich kwalifikacji do PEC do play-offów awansowali zawodnicy Forsaken oraz Vulcan Esports Pro, którzy w środowych meczach okazali się najlepsi.

Zobacz wideo Poznaliśmy finalistów PEC4! Pora na najważniejsze rozstrzygnięcia

Forsaken zagra w play-offach PEC!

Ostatni dzień zamkniętych kwalifikacji do finałowej fazy czwartej edycji Polish Esport Cup rozpoczęliśmy od starcia "Forsaken" z "Horrendous". Rywalizacja zaczęła się od Nuke’a, wybranego przez pierwszą z tych ekip. Jednak dość niespodziewanie to rywale FRS zgarnęli na niej zwycięstwo, ogrywając rywali aż 16:4. Drugą areną pierwszego spotkania BO3 było Vertigo. Obie te formacje walczą do samego końca, nie wychodzą z rytmu i zdobywają runda za rundę. Ostatecznie jednak to "Forsaken" zdobyło komplet rund i wygrało wynikiem 16:8, a to oznaczało przejście na decidera.

"Forsaken" szybko zdobyło przewagę i powiększało ją razem z upływem kolejnych rund. "Horrendous" probowało nawiązać walkę, ale ostatecznie zabrakło im siły po dwóch poprzednich mapach. Trzecia arena padła łupem FRS, które wygrało 16:9 i tym samym dostało się do zamkniętej fazy eliminacji do Polish Esport Cup.

Vulcan Esports Pro powalczy o pulę nagród wynoszącą 15 000 PLN!

W kolejnym meczu zobaczyliśmy zawodników "Vulcan Esports Pro" i "siorber". Obie te formacje pokonały długą drogę aby znaleźć się w tym miejscu, dziesiątki godzin treningów oraz rozegranych meczów doprowadziły ich właśnie tutaj. Pierwszą areną tego starcia był Mirage. Szala zwycięstwa przechylała się raz w stronę Vulcanu, a drugim razem na korzyść "siorber". Ostatecznie to pierwsza z tych ekip wyszła zwycięsko z tego meczu, ogrywając rywali 16:14.

Na drugiej arenie zawodnicy "Vulcan Esports Pro" nie mieli już takich problemów z grą i dość pewnie zdobywali kolejne rundy. Zaprezentowali nam szereg różnych rozwiązań taktycznych oraz ciekawe zagrania na mapie i w efekcie zwyciężyli 16:9. Dzięki temu zostali ostatnimi finalistami czwartej edycji Polish Esport Cup.

Dzień przerwy od zmagań

W czwartek czeka nas dzień przerwy od zmagań. Drużyny teraz mogą spotkać się z mentorami, a także przygotowywać do finałowych spotkań. Te rozpoczną się już w piątek, 12.11.2021 i potrwają aż do niedzieli, 14.11.2021. Wszystkie mecze można oglądać na Twitchu.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.