PEC 4: rozpoczynamy play-offy w Rainbow Six Siege!

Za nami faza ligowa Polish Esport Cup 4, w której wzięło udział aż 10 ekip. Drużyny walczyły o wyjście do play-offów, a awans do kolejnego etapu uzyskało jedynie sześć najmocniejszych zespołów.

Drużyny z pierwszego i drugiego miejsca awansowały bezpośrednio do finałów, a ekipy z lokat 3-6 muszą jeszcze o to powalczyć w play-offach.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Project AE i Emeryci PSR6 pewni awansu

Po kilkunastu dniach zmagań w fazie ligowej Rainbow Six Siege wyłoniliśmy najlepsze ekipy, które awansują do kolejnego etapu. Po dziewięciu kolejkach bezpośrednio do finałów awansowali zawodnicy "Project AE" i "Emeryci PSR6". Te dwie ekipy nie miały sobie równych podczas dotychczasowych zmagań w Polish Esport Cup 4. Project AE przegrał zaledwie jedno spotkanie w lidze i całe rozgrywki zakończył z bilansem 8-1 i 24 punktami na koncie. Na drugim miejscu w tabeli uplasowali się Emeryci, którzy zdobyli 20 oczek.

Najgorzej wypadły dwie ekipy - PGE Turów Zgorzelec oraz Kiwka Esports Club. Obie wygrały tylko jeden mecz w regulaminowym czasie, ale PGE uplasowało się wyżej w tabeli, bo jeszcze w jednym spotkaniu pokonało rywali po dogrywce (za to były przyznawane dwa punkty). Takich wyników można się było spodziewać, ale inne drużyny też zagrały poniżej oczekiwań.

MVP mistrzostw Polski z problemami

Jednym z przypadków ekipy, która zagrała poniżej oczekiwań, jest Skillstars. W składzie posiadają dwóch MVP mistrzostw Polski i jednocześnie mistrzów naszego kraju, a pomimo to drużyna zajęła dopiero czwarte miejsce, a przez pewien czas oscylowała w okolicach TOP 6-7. Teraz więc zamiast czekać już bezpośrednio na finały, będzie musiała zagrać w play-offach, gdzie powalczy o awans do kolejnego etapu. Rywalem Skillstars będą gracze MAD DOGS PACT.

Z kolei drużyna z trzeciego miejsca ligi, czyli Alek and Friends, powalczy z Biuro Ochrony Rankedów. AaF to naturalnie faworyci, ale dobrze wiemy, że podczas fazy ligowej byliśmy już świadkami kilku niespodzianek. Z całą pewnością więc nie będzie to nudne spotkanie i warto oglądać zmagania w play-offach Polish Esport Cup 4. Spotkania będą transmitowane na naszym dedykowanym kanale.

Więcej o: