Znani gracze CS:GO wspierają PEC 4!

Znane osoby na polskiej scenie esportowej wspierają w tym sezonie Polish Esport Cup. Takie osobistości, jak Neex, Saju, TaZ, Neo czy Loord angażują się w rozgrywki i obserwują młodych graczy.

Przed startem drugich zamkniętych kwalifikacji zapytaliśmy Saja i Loorda o to, co sądzą o rozgrywkach i jaką szansę dają młodym zawodnikom.

PEC to okazja dla młodych graczy

Wiadomo, że czwarty sezon Polish Esport Cup jest nastawiony na rywalizację wśród półprofesjonalnych zespołów. Gracze, którzy dopiero są na początku swojej kariery mają więc świetną możliwość, żeby się wybić i pokazać szerszej publiczności. Podobnego zdania jest zresztą Saju, współpracujący w tym sezonie z Polish Esport Cup. Popularny streamer i influencer stwierdził, że: takie turnieje to jest zawsze okazja do pokazania się, rywalizacji, czy sprawdzenia nowych taktyk i ustawień. Dobrze, że teraz są te turnieje. Kiedyś ich nie było, bo było o wiele mniej rozgrywek i miało się tylko tą jedną, jedyną szansę, żeby się gdzieś tam pokazać.

Turnieje takie, jak Polish Esport Cup 4 mogą dać młodym graczom potrzebny im impuls do rozwoju. Dzięki rozgrywkom organizowanym cyklicznie stwarza się nowe miejsce w ekosystemie, bardzo potrzebne do wychowania nowego pokolenia legend. Teraz poprzez właśnie takie turnieje jak PEC jest szansa, żeby się pokazać. Jeżeli trenujesz i masz te zacięcie, to masz również okazję, aby ktoś Cię zauważył. Jest to naprawdę fajna sprawa - zakończył swoją wypowiedź Saju.

Takie osoby, jak Neo, czy Taz, to gracze, na których każdy się wzorował

Podobnego zdania, jak Saju, jest także Neex. Polski zawodnik FPS, który rywalizował w różnych tytułach na sam początek powiedział, że: na pewno Polish Esport Cup to fajna inicjatywa, ponieważ pozwala młodym graczom, żeby cała scena ich dojrzała. Ważnym aspektem podczas tego sezonu rozgrywek w PEC są mentorzy. Najlepsza czwórka będzie mogła spotkać się z jedną z legend, która zostanie do nich przydzielona. Mowa tutaj o czwórce osób: TaZ, Neo, Minise i Loord.

Każda z drużyn będzie miała swojego mentora, więc dla takich graczy, którzy dopiero startują, takie osoby, jak Neo, czy TaZ, to są osoby, na których każdy się kiedyś wzorował i mają ogromne doświadczenie. Myślę, że to fajna inicjatywa i każdy z młodszych zawodników weźmie sobie do serca to, co oni im powiedzą - dodał na sam koniec Neex.

Ostatnie zamknięte kwalifikacje do PEC

W poniedziałek, 08.11.2021, rozpoczną się drugie zamknięte kwalifikacje do Polish Esport Cup 4. W nich drużyny będą rywalizować o miejsca w ostatnim etapie, w którym zresztą zostaną do nich przydzieleni mentorzy. Pamiętajcie, że rywalizacje tych ekip możecie obejrzeć na naszym dedykowanym kanale Twitch.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.