Decydująca faza PEC. Mentorzy wejdą do gry!

Podczas Polish Esport Cup 4 zaprosiliśmy czterech mentorów, którzy obejmą pieczę nad drużynami do nich przypisanymi. Mowa tutaj o takich legendach, jak Minise, TaZ, Neo, czy Loord.

Przed startem fazy pucharowej porozmawialiśmy z mentorami, którzy poruszyli kwestie rozwoju sceny, a także rywalizacji, jako mentorzy. Minise stwierdził, że dobrze byłoby wybrać młode talenty i pomóc się im wybić.

Minise cieszy się, że może być jednym z mentorów

Jeszcze przed startem czwartego sezonu Polish Esport Cup wybraliśmy grupę czterech mentorów, która zgodziła się pomóc młodym zawodnikom. TOP 4 PEC dostanie przydzielone legendy polskiej sceny CS:GO, z którymi będzie mogło porozmawiać, przetrenować jakieś zagrywki, czy po prostu otrzymać wsparcie - jego forma będzie dowolna. W gronie mentorów są Minise, TaZ, Neo i Loord. Wkrótce ogłosimy, które zespoły otrzymały jakich mentorów.

Przed startem tego etapu zmagań kilku mentorów odpowiedziało nam na pytania o PEC 4 i bycie mentorem. Minise stwierdził, że: cieszę się, iż mogę być częścią tego projektu i jednym z mentorów, ze względu na fakt, że cała reszta mentorów to legendy. Fajnie, że będę mógł z nimi rywalizować oraz być jednym z nich. Jeżeli ktoś będzie pokazywał wysoki poziom, to któryś z nas może wyłonić prawdziwą perełkę i pomóc się wybić dalej.

Rozwój polskiej sceny esportowej

Rozgrywki mają przede wszystkim na cel rozwinąć polską scenę. Pół profesjonalne rozgrywki to świetna możliwość dla młodych graczy, którzy chcieliby pokazać się szerszej publiczności. Na to uwagę również zwrócił Neo, stwierdzając: uważam, że takie inicjatywy jak PEC są bardzo ważne dla sceny. To super możliwość dla zawodników nie będących jeszcze w "topce", ale dzięki temu mogą poczuć smak zwycięstwa i rozwijać swoje umiejętności oraz zbierać doświadczenie w tego typu rozgrywkach. Neo został także zapytany o bycie mentorem podczas Polish Esport Cup 4. Do tej pory nie miałem okazji "coachować" zupełnie nie znanych mi osób. To nowe doświadczenie dla mnie, także mentorowanie będzie ciekawym wyzwaniem i mam nadzieję, że jak najlepiej przekażę swoją wiedze drużynie, która trafi pod moje skrzydła - zakończył swoją wypowiedź Neo.