Mistrzowie Polski w R6S z problemami w Polish Esport Cup 4

W PEC 4 rozgrywane są obecnie spotkania w ramach fazy ligowej Rainbow Six Siege. Jedna z drużyn, która bierze udział, jest Skillstars, w której gra kilku mistrzów Polski. Przed ostatnim dniem zmagań zespół będzie walczył o jak najlepsze rozstawienie.

Wszystko przez to, że początek ligi w wykonaniu Skillstars był słaby, a przed ostatnią kolejką mają zaledwie dwa punkty więcej od piątego Biura Ochrony Rankedów.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Skillstars z problemami w PEC 4

Czwarty sezon Polish Esport Cup przebiega z innym formatem zmagań niż poprzednie rozgrywki. Tym razem drużyny rywalizują najpierw w lidze, a dopiero później w fazie pucharowej. Aż 10 zespołów wzięło udział w spotkaniach, a wśród nich są znani na polskiej scenie zawodnicy. Z takich składa się m.in. Skillstars, w którym grają m.in. Szagi i Ryba. Obaj to obecni MVP mistrzostw Polski. Pierwszy z nich zdobył ten tytuł za fazę grupową, a drugi za play-offy. To świetne wyniki, ale podczas PEC 4 ich zespół nie radzi sobie już tak dobrze, jak tego oczekiwano.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Po ośmiu kolejkach na pierwszym miejscu w tabeli jest Project AE, który ma 24 punkty. To o pięć więcej niż Alek and friends z 19 oczkami. Nie ma więc już matematycznych szans na to, żeby stracić pierwsze miejsce. W gorszej sytuacji jest właśnie Skillstars, o którym pisaliśmy wyżej. Zespół Szagiego znajduje się na czwartym miejscu w tabeli, ale nie jest to lokata, która satysfakcjonuje tę drużynę. Ma tylko o dwa oczka więcej niż piąte Biuro Ochrony Rankedów i nie jest to najlepsza sytuacja, bo zamiast trafić bezpośrednio do finałów, to gracze Skillstars będą musieli walczyć we wcześniejszym etapie play-offów.

Szykuje się duża niespodzianka w PEC 4?

Co więcej, jeżeli Emeryci PSR6 wygrają swój mecz bez dogrywki, a Alek and friends przegra, to będziemy mieli zmianę na drugim oraz trzecim miejscu. Jak więc widać, wszystko jest dalej w grze i tutaj jeszcze dużo może się zdarzyć. Na pewno jednak brak w samym finale obecnych mistrzów Polski i dwóch MVP z tego turnieju to byłaby spora niespodzianka.

Po piątkowych spotkaniach czekają nas dwa dni przerwy, a następnie przejdziemy do fazy pucharowej, która rozpocznie się w poniedziałek 8 listopada i potrwa aż do niedzieli 14 listopada. Wszystkie spotkania będą rozgrywane w formacie BO3, a finał w formacie BO5 z mapą przewagi dla drużyny, która będzie z górnej drabinki. Wszystkie starcia możesz obejrzeć w tym miejscu.

Więcej o: