Liga Rainbow Six na półmetku. Mistrzowie Polski z problemami!

Podczas Polish Esport Cup 4 poziom jest bardzo wysoki, szczególnie w rozgrywkach w Rainbow Six Siege. Problemy z regularnymi zwycięstwami mają m.in. obecni mistrzowie Polski.

W składzie Skillstars są tacy gracze, jak Szagi, czy Ryba, czyli znani na polskiej scenie esportowej zawodnicy. Po pięciu meczach mają na koncie zaledwie osiem punktów, a ich strata do pierwszego Project AE to aż 15 oczek.

Zobacz wideo

Za nami już pięć kolejek meczów w PEC 4

Czwarty sezon Polish Esport Cup 4 jeżeli chodzi o rozgrywki Rainbow Six Siege to wprowadzenie innowacji w postaci systemu ligowego. Tym razem w grze jest dziesięć zespołów, które walczą o awans do fazy pucharowej. Po pięciu kolejkach doszło do kilku niespodzianek, szczególnie gdy mowa o poniedziałkowych meczach. Wiceliderzy, czyli gracze Alek and friends zmierzyli się z Biuro Ochrony Rankedów i wygrali 7:4, dzięki czemu Project AE dalej jest w ich zasięgu.

PGE Turów Zgorzelec także rywalizuje w czwartym sezonie Polish Esport Cup. To drużyna, która jeszcze nie wygrała meczu w regulaminowym czasie i nie zanosi się na to, żeby szybko miało się to zmienić. Project AE rozgromił rywali aż 7:1, co tylko pokazała jak duża jest różnica pomiędzy czołówką tabeli, a jej dołem. Zdarzają się jednak niespodzianki, o czym już wspomnieliśmy. Dla przykładu HiFi ograło MAD DOGS PACT, co przed startem meczu wcale nie było takie oczywiste.

Problemy mistrzów Polski

W PEC 4 gra kilku mistrzów Polski, którzy reprezentują barwy Skillstars. Po pięciu kolejkach Szagi i spółka mają zaledwie osiem punktów na koncie i tracą do pierwszego Project AE aż siedem oczek. To spora różnica i może być bardzo trudno ją zniwelować. Skillstars obecnie ma bilans dwóch wygranych w podstawowym czasie, jedno zwycięstwo w doliczonych rundach i dwie porażki. Drużynie MVP mistrzostw Polski po piętach depczą gracze Mayday.pro i MAD DOGS PACT, więc tutaj jeszcze będzie bardzo ciekawie.

Na pewno warto będzie oglądać kolejne mecze w czwartym sezonie Polish Esport Cup. Transmisja zostanie pokazana na naszym dedykowanym kanale Twitch, który warto obserwować, bo można wziąć udział w ciekawych konkursach.