Za nami pierwszy etap PEC 4. Czas na kolejne drużyny, które powalczą o zwycięstwo!

Zakończyły się pierwsze, zamknięte kwalifikacje do Polish Esport Cup 4. Poznaliśmy drużyny, które powalczą o atrakcyjne nagrody, jak pieniężna pula nagród, czy możliwość spotkania z mentorami.

Dr Pepper Academy i R1SE Esport dostali się do fazy pucharowej, w której powalczą o atrakcyjne nagrody, a także będą trenować pod okiem mentorów.

Zobacz wideo

Pierwszy etap PEC zakończony

Po kilkunastu dniach zmagań zakończyliśmy pierwszy etap Polish Esport Cup 4. Najpierw mogliśmy obserwować młodych graczy w otwartych eliminacjach, skąd osiem ekip awansowało do zamkniętych kwalifikacji. W nich drużyny zostały rozstawione i podzielone na cztery pary. Do 1/2 finału zmagań awansowali m.in. na sygnale i R1SE Esport. Ostatecznie do finałów z tej pary awansowali gracze R1SE, ale to nie jedyne rozstrzygnięcie, jakie nas czekało tego dnia.

W drugiej parze półfinałowej gracze Dr Pepper Academy zmierzyli się z Vulcan Esports Pro. Pierwsza z tych drużyn wygrała 2:0 i dzięki temu będzie mogła teraz powalczyć w fazie pucharowej. Warto jednak wspomnieć, że teraz mają czas na przygotowanie się do kolejnego etapu. Teraz w PEC 4 jednak czas na kolejne otwarte eliminacje i drugi zamknięty etap. Z niego również dwie drużyny awansują do play-offów.

Mistrzowie Polski nie radzą sobie w PEC

Nowością w Polish Esport Cup 4 jest format ligowy w Rainbow Six Siege. Dziesięć drużyn rywalizuje w lidze, gdzie zdobywa punkty. Następnie najlepsze z nich powalczą o atrakcyjną pulę nagród w fazie pucharowej. Po czterech kolejkach na pierwszym miejscu jest Project AE, który zgromadził 12 punktów. Tuż za nimi uplasowało się Alek and friends - te ma na koncie dziesięć oczek. Dalej jednak sytuacja jest bardzo zacięta, bowiem pomiędzy trzecim, a szóstym miejscem są zaledwie dwa punkty różnicy.

Zespoły takie, jak Mayday.pro, MAD DOGS PACT, Emeryci PSR6 i Biuro Ochrony Rankedów mają więc bardzo duże szanse na to, żeby zmagania w lidze zakończyć w TOP 3. Do końca jednak pozostało jeszcze dużo czasu i tutaj może się sporo wydarzyć. Wydaje się jednak, że takie ekipy, jak Skillstars, HiFiSuperstar, PGE Turów Zgorzelec, czy Kiwka Esport Club mogą mieć spore problemy z osiagnięciem chociaż dobrych wyników. Tutaj dość mocno zawodzi Skillstars, obecny mistrz Polski. Obecnie uplasował się dopiero na siódmym miejscu w tabeli i mocno odstaje od czołówki ligi.

Rozgrywki PEC 4 potrwają do 14.11.2021

Podczas czwartego sezonu Polish Esport Cup czeka nas jeszcze wiele dni rozgrywek i duże emocje. Warto tutaj wspomnieć, że na dni 12.11.2021-14.11.2021 zaplanowane zostały same finały rozgrywek. Rywalizacje tych ekip cały czas można obejrzeć na dedykowanych kanałach. Spotkania w CS:GO są transmitowane tutaj, a rozgrywki w Rainbow Six Siege w tym miejscu.