Znany zawodnik mówi o PEC. "Żałuję, że nie pojawił się wczesniej"

Za nami otwarte kwalifikacje do Polish Esport Cup. Teraz czas na zmagania w formacie ligowym, a co za tym idzie, duże emocje. Przed startem kolejnego etapu porozmawialiśmy z SeBoLem.

SeBoL to komentator Rainbow Six Siege, który realizuje mecze w Rainbow Six Siege. Przed startem fazy ligowej opowiedział nam o PEC, systemie ligowym i oczekiwaniach względem rozgrywek.

Żałuje, że PEC nie powstał wcześniej

Polish Esport Cup 4 rozkręca się na dobre i tym razem zmagania prowadzone są w CS:GO oraz R6S. W przypadku Rainbowa będziemy mieli do czynienia z systemem ligowym. To zmiana względem poprzednich rozgrywek i duża szansa dla zawodników, o co zresztą zapytaliśmy SeBoLa, komentatora PEC. Ten stwierdził, że: porównanie ligi do fazy zamkniętej jako turniej, jest jak porównanie jedzenia malin w lecie, a w zimie - niby zimą maliny są dobre, ale jednak lepsze latem. Uważam, że liga to jest świetny pomysł dla wielu drużyn, aby się pokazać nie tylko w jednym spotkaniu. Jest to szansa na rozwijanie się zespołów z chęcią ciągłego polepszania umiejętności, aby na przyszłe turnieje był jeszcze wyższy poziom.

Polish Esport Cup to inicjatywa, która ma na celu rozwój sceny esportowej w naszym kraju. Czwarty sezon jest skoncentrowany na Rainbow Six Siege i CS:GO. Wpływ na scenę zauważył też SeBoL:  inicjatywy takie jak PEC, to idealne uzupełnienie dla zawodników, aby cały czas mieli turnieje do grania, które pozwalają na rozwój, stabilizację i ciągła chęć poprawiania swoich błędów na każdy kolejny event. Żałuję, że PEC nie pojawił się wcześniej, kiedy u nas w kraju R6S było moim zdaniem w złotym wieku.

Poziom zmagań jest dość różny

W trakcie Polish Esport Cup 4 widać gołym okiem, że poziom zmagań jest dość różny, przez co kibice nie mogą się nudzić. myślę, że z każdą edycja widujemy nowe osoby, które biorą udział w turnieju. Sam poziom prezentowany przez drużyny jest różny, ale nie ma sytuacji, że z góry widzimy konkretnego faworyta. Jako komentator oraz widz często się angażuje w spotkania pomiędzy zawodnikami, których nie widzimy w Polish Masters, bo widzimy coś nowego - stwierdził SeBoL.

W fazie ligowej drużyny będą grać na zasadzie każdy z każdym, co może znacząco wpłynąć na ich rozwój. To także nie stawia faworytów w lepszej sytuacji, bowiem tutaj liczy się regularność, a dotychczas underdogi prezentowały się przyzwoicie. SeBoL to także zauważył: zawodnicy zrobili na mnie wrażenie pod względem tego, że potrafili postawić się faworytom. Jestem ciekawy, jak będzie wyglądała przez ten pryzmat liga, bo na ten moment nie jestem w stanie określić jednej drużyny, która zrobiła na mnie największego wrażenia.

Faza ligowa Polish Esport Cup 4 rozpocznie się już w poniedziałek, 25.10.2021 i potrwa aż do piątku, 05.11.2021. W tym czasie będą trzy dni bez zmagań w Rainbow Six Siege, czyli weekend 29.10.2021-31.10.2021. Zmagania w R6S możecie oglądać na dedykowanym kanale PEC!