Polscy esportowcy znani na całym świecie. Dzisiaj budują własny projekt

Wiktor "TaZ" Wojtas i Filip "NEO" Kubski to jedne z największych legend polskiego CS:GO, które nadal rywalizują. Jak prezentują się ich najciekawsze statystyki?

Mało na świecie takich legend Counter Strike'a jak Filip "NEO" Kubski oraz Wiktor "TaZ" Wojtas. Duet ten gra ze sobą od dawna. Swoją przygodę z CS:GO zaczął w ESC Gaming, a następnie reprezentował wspólnie barwy Virtus.pro, UniversalSoldiers, czy HONORIS, w którym grają do dziś i którego są zresztą współzałożycielami. Dwójka Polaków posiada więc ogromny staż w strzelance Valve, a w jej najnowszej wersji rywalizuje od jej początku. Jak prezentują się statystyki obu graczy?

Zobacz wideo

W celu znalezienia odpowiedzi na to pytanie udaliśmy się na najbardziej renomowany portal o Counter-Strike'u na świecie, HLTV.org. 

Obie legendy mają po około 2000 oficjalnych meczów

Obaj rozegrali w CS:GO około 2000 meczów notowanych przez portal - NEO ma ich na swoim koncie 1964, a TaZ 2095. Ich statystyki, patrząc ogólnie, nie prezentują się najlepiej. Żaden z nich nie posiada Ratingu 1.0 powyżej 1, a większość pozostałych danych również świeci się na czerwono. Jeśli ktoś jednak śledzi scenę polskiego Counter-Strike'a, tego ten stan nie powinien dziwić.

Zarówno NEO, jak i TaZ od lat nie są głównymi postaciami swoich zespołów. Pełnią oni raczej rolę in-game liderów bądź supportów, często zresztą biorąc pod swoje skrzydła młodych zawodników, którym poświęcają wiele swojego czasu. Bycie wspomnianym liderem czy wspierającym nie jest zadaniem, które będzie opłacalne pod względem statystyk. W takich sytuacjach często jest się z tyłu, rzuca główne granaty, zabezpiecza tyły. W skrócie: nie da się być podczas nich gwiazdą drużyny.

Lata temu to TaZ i NEO przodowali w statystykach

Zresztą, same statystyki to potwierdzają. Wystarczy spojrzeć na lata 2012-2015, kiedy role Wojtasa i Kubskiego były zupełnie inne. Wtedy też w większości ich danych były "na plus", zwłaszcza te najbardziej kluczowe, jak KDA.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Prawdziwe byłoby także stwierdzenie, że duet z HONORIS lata świetności pod względem indywidualnym posiadał w Counter-Strike'u 1.6. To nie tylko moja osobista opinia. Wystarczy spojrzeć na notowanie najlepszych zawodników HLTV z 2010 roku. NEO zajął wówczas pierwsze miejsce na podium, a TaZ był szósty.

Kubski i Wojtas są idealnym przykładem świetnego poprowadzenia swojej kariery w CS-ie. Z czasem powoli usuwają się w cień, pozwalając młodym mieć swoje pięć minut, jednocześnie pomagając im w pielęgnowaniu swoich umiejętności i posiadaniu jak najlepszego wizerunku w mediach. Obaj gracze są dziś również mentorem Polish Esport Cup. Możemy być dumni, że mamy takie legendy w historii swojego krajowego CS-a.

Więcej o:
Copyright © Agora SA