Turów Zgorzelec z awansem do Polish Esport Cup 4!

W czwartek rozegrane zostały mecze w kolejnych eliminacjach do Polish Esport Cup 4. Tym razem awans do rozgrywek w R6S wywalczyło PGE Turów Zgorzelec, które pokonało Kiwka Esport. Zawodnicy są teraz dobrze nastawieni do kolejnych rozgrywek i przygotowują się już do nich.

PGE Turów Zgorzelec już podczas trzeciej edycji Polish Esport Cup brało udział w zmaganiach w Rainbow Six Siege. To drużyna, która poniżej pewnego poziomu nie schodzi i cały czas prezentuje się solidnie.

PGE Turów Zgorzelec w PEC 4!

Dotychczas podczas kwalifikacji do Polish Esport Cup 4 zawodnikom PGE Turów Zgorzelec nie szło najlepiej. Wszystko jednak zmieniło się w czwartek. Przez problemy techniczne, które dotknęły wiele osób w Polsce do rozgrywek ostatecznie zgłosiły się cztery drużyny. Wśród nich było PGE Turów Zgorzelec, które potrzebowało tylko jednego zwycięstwa aby dostać się do fazy ligowej czwartego sezonu PEC. K4Z4WIM i spółka tego dnia okazali się lepsi od Kiwka Esport zwyciężając 2:0 (7:4 i 7:5).

W rozmowie pomeczowej widać było zadowolenie ze strony reprezentanta PGE Turów Zgorzelec. K4Z4WIM stwierdził, że: mamy szanse podczas PEC 4, ale przed nami wciąż dużo pracy. Dzisiaj każdy z nas zakończył dzień w dobrym humorze. Brakowało nam jednak podczas gry refragów i pożądanych dronów. Wciąż nie jest to poziom, z którego możemy być w pełni zadowoleni, ale idzie nam coraz lepiej.

Mirage ponownie najchętniej grany podczas PEC

Czwarte kwalifikacje do PEC w CS:GO rozpoczęliśmy od spotkania drużyn "Tokyo Manji" oraz "VERSUS SACURA--". W obu tych ekipach możemy rozpoznać nicki topowych polskich graczy z rankingu Faceit. Całe starcie odbyło się na mapie Overpass, która nie była zbytnio często wybierana przez graczy do tej pory. Jest ona przede wszystkim duża, więc z pewnością taktyczne przygotowanie jej jest nie lada wyzwaniem. Drużyna "Tokyo Manji" niestety nie poradziła sobie z rywalami i przegrała całe spotkanie wynikiem 7:16.

Następnym spotkaniem, jakie mieliśmy okazję oglądać było "Niños" vs "GARGAMELS" - dobrze już nam znane z poprzednich tur kwalifikacji. Mecz odbył się na "polskiej mapie", czyli Mirage’u. Pojedynek był niezwykle zacięty i wyrównany. W trakcie tej potyczki doszło nawet do dogrywek, które w przedostatniej rundzie wygrała formacja "Niños" zapewniając sobie tym zwycięstwo na tej mapie. Do wyróżniających się zawodników tego spotkania należał "kapollo12" zdobywając statystyki 39/23 co nam daje K/D na poziomie 1,70.

Na koniec dnia "VERSUS SACURA--" zagrało z "Niños". Spotkanie zostało rozegrane na Overpass. Widać, że "VERSUS SACURA--" celowo sprowadza pickowanie do tej mapy, ponieważ ich świetne przygotowanie oraz zgranie drużynowe pozwala zwycięsko wyjść z pojedynku. Tak było i tym razem. Sam początek starcia był wyrównany, ale przez całą resztę gracze VS zdominowali swoich przeciwników i wygrali spotkanie wynikiem 16:8.

Piątek z R6S i CS:GO!

W piątek podczas kwalifikacji do Polish Esport Cup 4 zostaną rozegrane mecze zarówno w CS:GO, jak i w R6S. Rozgrywki w Counter Strike’a zostaną pokazane w tym miejscu, a zmagania w Rainbowa standardowo na siostrzanym kanale.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.