Vertigo drugą najpopularniejszą mapą w Polish Esport Cup 4?

W trakcie trzecich kwalifikacji do Polish Esport Cup byliśmy świadkami kilku ciekawych starć. Najlepsze drużyny bardzo często wybierały Mirage'a, a także Vertigo. Drugi z tych wyborów jest dość niespodziewany.

Vertigo było wybrane tylko dwa razy mniej niż Mirage. To świetny wynik jak na mapę, która budzi takie kontrowersje. Podczas PEC 4 będziemy jeszcze mogli oglądać ciekawe zagrania na tych arenach!

Vertigo bardzo popularne w PEC?

Podczas wtorkowych meczów w trakcie otwartych kwalifikacji do Polish Esport Cup byliśmy świadkami kilku interesujących meczów. Warto jednak przytoczyć mapy, jakie były wybierane najczęściej. W tym gronie jest Mirage, co akurat nas nie dziwi. Ten wybrany został osiem razy. Jednak druga najpopularniejsza mapa to Vertigo, co może dziwić niektóre osoby. Ta arena została bowiem wybrana sześć razy, to tylko dwa mniej niż Mirage.

Taki obrót spraw może dziwić, bowiem Vertigo często budzi sporo kontrowersji. W Polish Esport Cup 4 możemy oglądać ciekawe zagrania na tej arenie. Tak też było we wtorek.

Pierwszym meczem, jaki mieliśmy okazję obejrzeć na transmisji było starcie "Team OveRules" przeciwko znanej już nam drużynie z poprzednich dni - "Opera GX Phantoms".

Zespół Opera GX nie radzi sobie w Polish Esport Cup

Już niejednokrotnie Opera podejmowała próby wejścia do zamkniętej tury czwartej edycji Polish Esport Cup. Na początku mecz był wyrównany, ale ostatecznie "Opera GX Phantoms" musiała uznać wyższość swojego przeciwnika, przegrywając całe spotkanie 12:16. W tym samym czasie spotkanie rozgrywała też dobrze nam wszystkim znana już formacja z polskiej sceny Counter Strike’a, czyli "Juniorki.pro". Te zmierzyły się z "Rabagaga" na mapie Vertigo. Mecz zakończył się w niesamowicie szybkim tempie, wynikiem aż 16:0 dla "Juniorki.pro".

W następnej rundzie otwartych kwalifikacji mogliśmy obejrzeć m.in. "Vulcan Esports Pro" vs "Husarion" znanym wcześniej jako "Kpopiarze". Całe spotkanie odbyło się na mapie Nuke. Początek mapy wydawał się wyrównany, lecz niestety na tym się skończyło. "Husarion" świetnie poradził sobie ze swoimi przeciwnikami, wygrywając całe spotkanie aż 16:5. Nie możemy im odebrać świetnego przygotowania tej mapy oraz doskonałej gry zespołowej.

Środa z kwalifikacjami do PEC!

W środę czeka nas drugi dzień trzecich kwalifikacji do Polish Esport Cup 4. Drużyny, które przetrwały zmierzą się między sobą o awans do zamkniętego etapu. Stawka jest wysoka, bowiem pula nagród pieniężnych to jedno, a drugie to możliwość trenowania z legendami polskiej sceny CS:GO. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 18:00 i planowo potrwają aż do północy. Oglądać je możecie w tym miejscu, jednocześnie zbierając punkty na czacie, które później da się wymienić na nagrody.