Kolejne drużyny powalczą o spotkanie z legendami CS:GO!

Za nami drugie, otwarte kwalifikacje do Polish Esport Cup 4. Poznaliśmy kolejne dwie ekipy, które awansowały do następnego etapu i powalczą o możliwość spotkania z prawdziwymi legendami Counter Strike'a.

Na sygnale i R1SE Esport awansowały do kolejnego etapu zmagań, który wystartuje już wkrótce - tuż po ostatnich, otwartych kwalifikacjach do czwartego sezonu PEC.

Pół profesjonaliści w grze o spotkanie z TaZem i Neo!

Finałowy dzień drugich otwartych kwalifikacji do Polish Esport Cup przebiegał pod znakiem dwóch meczów. Jako pierwsze na transmisji mieliśmy okazję oglądać starcie drużyn znanych nam z poprzednich dni kwalifikacji, czyli "Na sygnale" oraz Opera GX Phantoms. Pierwsza z tych ekip wygrała na Mirage’u, a duży udział w tym miał "polo" - ten wykręcił wynik na poziomie 28/14.

Druga mapa padła łupem Opery GX, ale trzecie, jaką okazało się Vertigo, ponownie wpadła w ręce Na sygnale. Te rozgromiło rywali aż 16:4, przez co właśnie dostało się do kolejnego etapu. To nie było jednak jedyne starcie, jakie oglądaliśmy tego dnia. W drugim mieliśmy okazję oglądać Team OveRules oraz R1SE Esport. Pierwszą mapą tego spotkania był Nuke, wybrany przez Team OveRules, które zresztą wygrało tutaj 16:8.

Ostatecznie to R1SE Esport sięgnęło po zwycięstwo, ale pozostałe dwie mapy przebiegały bez większej historii. Teraz te ekipy mogą przygotowywać się już do zamkniętych kwalifikacji, w których będą walczyć o przejście dalej i walkę nie tylko o pieniężną pulę nagród, ale także o możliwość spotkania z legendami polskiej sceny oraz mentorami PEC: TaZ, NEO, Minise i Loord.

Trashtalk w R6S - znane osoby dalej w grze!

Scena Rainbow Six Siege w Polsce jest dość znana z tego, że często rywalizuje ze sobą nie tylko na serwerze, ale także poza nim - w drobnych sprzeczkach słownych. Tak też było tym razem. Wieczysta Esport ograła Słone Ziemniaczki, a WidaćPoMnie przegrało na NOC. W WPM grał m.in. Kitaj, który wykręcił statystyki na poziomie 2/11. "Drhejter" stwierdził, że to wręcz już jego "firmóweczka", bowiem zawodnik ma często zawodzić.

W innych spotkaniach R6S rywalizowały jeszcze Project AE, KiwkaEsport Club i NOC. Ostatnia z tych ekip przegrała po dogrywce i nie zagra dalej. W poniedziałek jednak będziemy mogli w grze oglądać KS Wieczystą Esport i Słone Ziemniaczki. Na pewno jest więc co oglądać!