Majki: mentorzy w PEC mogą dać cenną naukę graczom

W przerwie od otwartych kwalifikacji do Polish Esport Cup zapytaliśmy o poziom rozgrywek komentatora PEC, Szymona "Majkiego" Sychtę. Caster i streamer CS:GO poruszył m.in. kwestię mentorów i ich wpływu na młodych graczy.

Majki stwierdził, że mentorzy mogą dać graczom cenną naukę, a także doradzić, w którą stronę powinni iść. To na pewno rady, jakie przydadzą się zawodnikom.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Mentorzy PEC będą przekazywać zawodnikom cenne rady

Za nami pierwsze, otwarte kwalifikacje do czwartego sezonu Polish Esport Cup. Dwa dni zmagań obfitowały w emocje, a kolejne eliminacje mogą być tylko jeszcze ciekawsze. Stawka jest wysoka, bowiem oprócz pieniężnych nagród, gracze mogą również liczyć na wsparcie mentorów. To niesamowicie ważna kwestia dla zawodników, co potwierdzają również komentatorzy. Szymon "Majki" Sychta docenia rolę mentorów. - Myślę, że wsparcie mentorów to zawsze cenna nauka. Wiem z autopsji, że to, czego się nauczysz, to później z Tobą zostaje. To doświadczenie kreuje zawodników, czy też człowieka. Mentorzy są już bardzo długo w branży i mogą doradzić zawodnikom, w jaką stronę iść, a także udzielić konkretnych rad.

W tej edycji Polish Esport Cup nie zobaczymy profesjonalnych zawodników. Zapisy są otwarte jedynie dla pół profesjonalistów, nie mających podpisanych kontraktów z organizacjami. To również kwestia warta poruszenia, bowiem na pewno wyrównuje poziom i pozwala znaleźć młode talenty.

Dla Majkiego obecna edycja PEC może być oknem na świat dla wielu graczy. - W tej edycji turniej jest pozbawiony profesjonalnych zawodników, co na pewno doda tego pazura rozgrywkom. Można zobaczyć wyróżniających się zawodników z podziemia, którzy pokażą się szerszej publice. A jak wiemy, kiedyś ten czas na młodych będzie miał miejsce i każda rozgrywka, każdy turniej uczy ich grania pod presją i o "coś" - stwierdził komentator. 

STARGAZ - wyróżniająca się gwiazda

Podczas pierwszych kwalifikacji do Polish Esport Cup 4 mogliśmy obserwować kilku ciekawych zawodników i zawodniczek. Jedną z najbardziej wyróżniających się osób jest STARGAZ. Ten ustrzelił aż 80 eliminacji w ciągu jednego meczu. Jego umiejętności zauważyli również komentator: STARGAZ podczas spotkania decydującego udźwignął losy meczu, zdobywając kolejno 48 oraz 32 trafienia. Pokazał swój kunszt nie tylko z AK47 ale również z deagle oraz AWP, co pokazuje jak uniwersalnym jest on zawodnikiem.

Na pewno jest to zawodnik, którego warto obserwować, bowiem może jeszcze o nim być bardzo głośno na polskiej scenie esportowej. Z całą pewnością w trakcie czwartego sezonu Polish Esport Cup będziemy mogli oglądać jeszcze wiele innych talentów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.