Te mapy były najchętniej wybierane. Zaczął się PEC4!

Za nami pierwszy dzień czwartego sezonu Polish Esport Cup. Dotychczas wśród zawodników PEC najpopularniejszymi mapami okazały się Nuke i Mirage, czyli dość znane w świecie CS:GO areny.

Z kolei na transmisji najczęściej mogliśmy obserwować Ancient. Może to zdziwić niektóre osoby, bo przecież wiemy, że to kontrowersyjna mapa, mająca swoich zwolenników oraz zagorzałych przeciwników.

Nuke oraz Mirage najchętniej pickowane

Pierwszy dzień rywalizacji w Polish Esport Cup to zawsze duże emocje i oczekiwanie na pierwszych zwycięzców, którzy przejdą dalej. Tym razem zmagania toczyły się w Counter Strike’u oraz w Rainbow Six Siege. Najpierw jednak poruszymy pierwszą z tych gier, bowiem nie tylko sam wynik był ciekawy, a także najchętniej pickowane mapy przez graczy. Tutaj zdecydowanie dominowały dwie areny - mowa o Nuke’u i Mirage’u.

O ile druga z tych map nie dziwi, bowiem nieoficjalnie nosi przydomek "polskiej areny", tak już Nuke mógł zaskoczyć niektóre osoby. Nuke oraz Mirage były wybrane po cztery razy, a każda z tych aren miała łącznie 25 procent pick rate. Po drugiej stronie popularności stoją Overpass oraz Inferno. Over nie był wybrany ani razu, a na Inferno gracze postawili się zmierzyć tylko raz.

Tak samo w przypadku transmisji, gdzie na kanale Twitch najczęściej kibice mogli obejrzeć Ancient, czyli zupełnie nową mapę, do której jeszcze wiele osób nie zdążyło się przyzwyczaić i ograć na niej. Jeżeli chodzi o same wyniki, to na pewno warto wspomnieć, że podczas rozgrywek mogliśmy obserwować m.in. zawodników Opera GX Phantoms, a więc reprezentantów znanej przeglądarki dla graczy. Opera GX jednak nie pokazała się najlepiej, a ostatecznie przegrała z Polbit Esport 13:16, którzy awansowali do kolejnego dnia zmagań. W nim w półfinale zmierzą się z Kpopiarze. Spotkanie zostanie rozegrane w formacie BO3. Drugim starciem tego dnia będzie z kolei rywalizacja Lombard1337 z GARGAMELS.

Reprezentanci klubu sportowego walczą w R6S!

Podczas pierwszego dnia czwartego sezonu Polish Esport Cup mogliśmy oglądać dość znane nam już PGE Turów Zgorzelec. Te w końcu brało już udział w poprzedniej edycji, ale tam reprezentantom klubu sportowego nie poszło najlepiej. Teraz było zresztą podobnie, bowiem odpadli jeszcze przed półfinałem, ulegając KS Wieczysta Esports. Te awansowało zresztą do kolejnego dnia zmagań, gdzie zmierzy się z Emeryci PSR6. Oprócz tego zobaczymy w nim też graczy WidaćPoMnie? i Psyjaciele.

Czwartkowe spotkania Polish Esport Cup możecie oglądać od godziny 18:00 na naszych kanałach Twitch.tv. Spotkania CS:GO pokażemy w tym miejscu, a z kolei mecze drugiej gry będą transmitowane na siostrzanym kanale. Pamiętajcie, że za oglądanie zbieracie punkty, które później można wymienić na nagrody.

Więcej o: