Trwają zapisy do PEC 4. Sprawdź zmiany w nowym sezonie!

Cały czas trwają zapisy do czwartego sezonu Polish Esport Cup. Jeżeli jeszcze nie zapoznaliście z najważniejszymi zmianami, to niżej znajdziecie ich streszczenie. Wszystkie potrzebne informacje na wyciągnięcie ręki!

Zmian względem poprzedniego sezonu jest dużo, ale dla graczy na ten moment najważniejsze są zapisy. W tym sezonie Polish Esport Cup rejestracja do zmagań trwać będzie do ostatniego dnia otwartych kwalifikacji. Liczba miejsc jest jednak ograniczona, więc polecamy się śpieszyć. Zarejestrować do turnieju można się w tym miejscu.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Przed każdymi otwartymi eliminacjami należy się zapisać na kolejny dzień. Komunikacja z drużynami będzie na platformie i na discordzie Polish Esport Cup. Więcej nowości zostanie ogłoszonych wkrótce, więc warto obserwować fanpage Polish Esport Cup.

Polish Esport Cup 4 - zmiany w CS:GO

Jeżeli chodzi o rozgrywki CS:GO to w tym sezonie turniej jest skierowany tylko do drużyn z Polski mających w swoim składzie minimum trzech graczy z polskim obywatelstwem. Do tego mogą wziąć udział tylko gracze, którzy nie mają kontraktu z profesjonalnymi organizacjami.

Najlepsza czwórka będzie mogła rywalizować później pod okiem mentorów, którymi zostali TaZ, NEO, Loord i Minise. Przed samymi finałami mentorzy będą mieli okazję przekazać młodym zawodnikom cenne wskazówki oraz rady.

Do całej idei mentoringu odniósł się także TaZ, który stwierdził, że: wydaje mi się, że bycie mentorem to bardzo odpowiedzialna misja, czy zadanie. Jednak służysz radą młodym graczom i masz nadzieje, że będą one słuszne i pomogą się rozwijać. Czasami mogą więc stopować młodych zawodników, wprowadzać im pewne znaki zapytania do głowy co do ich zagrań i tego, jak się mają rozwijać. Jest to naprawdę trudne zadanie i odpowiedzialne.

Inny format zmagań w Rainbow Six Siege

W przypadku Rainbow Six Siege rozgrywki skierowane są zawodników, którzy mają skończone 16 lat. Do tego jeszcze od teraz po otwartych kwalifikacjach będzie faza grupowa. Z niej wyłonione zostaną tylko najsilniejsze ekipy i te powalczą w play-offach, gdzie do wygrania będzie miejsce w finałach, a tam już najlepsi z najlepszych zmierzą się o wysoką pulę nagród.

Jest to wyczekiwana przez społeczność zmiana, bowiem dzięki zmianę formatu na ligę, gracze będą mieli więcej okazji do wykazania się, a także zwiększenia swoich umiejętności oraz formy. Warto jednak pamiętać, że ogłoszone zmiany to nie wszystko i wkrótce organizatorzy poinformują także o nowych konkursach przeznaczonych dla widzów.

Więcej o: