Polish Esport Cup chce rozwijać polską scenę esportową. Już wkrótce ruszy 4. sezon!

Do startu Polish Esport Cup 4 pozostało zaledwie kilka dni. Warto więc zapoznać się z głównymi celami i założeniami związanymi z czwartym sezonem PEC, bowiem będzie kilka ciekawych nowości, jak np. mentorzy, czy zmiany formatu rozgrywek.

Zmiany w czwartym sezonie Polish Esport Cup

Czwarty sezon Polish Esport Cup będzie obfitował w wiele zmian względem poprzednich edycji. Razem z naszymi partnerami chcemy postawić na mocny rozwój półprofesjonalnej sceny esportowej. Dzięki tej inicjatywie gracze, którzy są dopiero na początku swojej kariery, już teraz mogą wykonać poważne kroki do przodu. Najlepsze drużyny będą mogły bowiem rozwijać się pod okiem mentorów, ale o tym opowiemy więcej wkrótce.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Najlepsze zespoły w CS:GO podczas PEC będą miały nie tylko styczność z legendami polskiej sceny esportowej, ale też powalczą o atrakcyjną pulę nagród. Dzięki temu będą mogły zainwestować w swój rozwój, co jest szczególnie ważne na starcie kariery. Głównym założeniem Polish Esport Cup jest w końcu pomaganie zawodnikom i tworzenie miejsc, gdzie mogliby się pokazać szerszej publiczności.

Nowy format w Rainbow Six: Siege

W tym sezonie będziecie także świadkami zmiany formatu w Rainbow Six: Siege. Zamiast poprzedniej formuły z otwartymi i zamkniętymi kwalifikacjami przejdziemy na system ligowy. Dzięki temu gracze będą mieli więcej miejsca na ewentualne naprawienie błędów. To również świetna możliwość do pokazania się dla nowych zawodników, którzy dopiero zaczynają profesjonalną przygodę z tą produkcją.

Dzięki odpowiedniemu wsparciu naszych partnerów możemy postawić na rozwój sceny nie tylko w CS:GO, ale też właśnie Rainbow Six Siege. Dla PEC jest to szczególnie ważne, żeby przyczynić się do wychowania kolejnego pokolenia esportowców w naszym kraju.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.