Polish Esport Cup. Derby influencerów: PashaBiceps i spółka gorsi od drużyny Karolka

W fazie mistrzowskiej Polish Esport Cup w jednym z meczów zawodnicy Emeritos Banditos z Jarosławem "PashąBicepsem" Jarząbkowskim w składzie ulegli M1 EDEN, czyli drużynie znanego Youtubera, Karolka.
Zobacz wideo

Emeritos Banditos przegrali 0:2, ale pokazali się z dobrej strony. Poznaliśmy także pozostałe rozstrzygnięcia w CS:GO i R6S, a do finałowego dnia dostali się m.in. zawodnicy XPG Invicta oraz MAD DOG’S PACT.

Emeritos Bandytos gorsze od M1 EDEN

Niewątpliwie najgorętszym spotkaniem w Polish Esport Cup w sobotę była rywalizacja Emeritos Bandytos z M1 EDEN. W pierwszej z tych drużyn grają m.in. Jarosław „PashaBiceps" Jarząbkowski i Piotr „Izak" Skowyrski. Drużyna Karolka była jednak poza zasięgiem tego dnia dla zawodników Emeritos. M1 wygrało najpierw 16:3 na Inferno, a później 16:11 na Nuke’u, gdzie już ewidentnie podopieczni Karolka bawili się grą, eliminując rywali z noża aż dziesięć razy (to rzadko spotykana rzecz w ciągu spotkania na tym poziomie).

Po spotkaniu mogliśmy jeszcze usłyszeć rozmowę pomeczową z PashąBicepsem. Jarząbkowski na pytanie o dyspozycję M1 stwierdził, że: nie ma co mówić, widać że chłopaki nie są jakimś mixem, tylko grają drużynowo i trenują. Nie jest to zespół, który zebrał się nagle, tylko ekipa grająca ze sobą już jakiś czas. Życzę im powodzenia w dalszej części turnieju.

Tego dnia poznaliśmy też trzy inne rozstrzygnięcia w rozgrywkach CS:GO w PEC. Entropiq ograło IN.GAME TEAM 2:1, MAD DOG’S PACT pokonało The Lycans, a ex-Marlian zwyciężyło w spotkaniu z CREATIVE AVEZ. W niedzielę czekają nas więc półfinały, a pary wyglądają tak:

  • MAD DOG’S PACT vs. Entropiq
  • M1 EDEN vs. ex-Marlian

Znamy finalistów w Rainbow Six Siege

W sobotę poznaliśmy także finalistów w Rainbow Six Siege. ForsakenR6 dzięki wygranej na XPG Invictę dostało się od razu do wielkiego finału, a przegrani spadli do dolnej drabinki, gdzie czekali na zwycięzcę rywalizacji Team AriseN vs. xXx Esport. Pierwsza z tych ekip była lepsza tego dnia i zwyciężyła 2:0 po dwóch zaciętych mapach. Finał dolnej drabinki to więc rywalizacja XPG Invicty z AriseN. XPG, jak przystało na profesjonalistów, pokonało przeciwników, ale nie obyło się bez kłopotów. Do rozstrzygnięcia tego spotkania były potrzebne aż trzy areny!

Niedziela z gwiazdami -Esport M1 Eden Karolka i MAD DOG’S PACT w akcji!

W niedzielę czekają nas finały zarówno w CS:GO, jak i w Rainbow Six Siege. Emocji na pewno nie będzie brakować. W grze dalej są znane gwiazdy pokroju zawodników MAD DOG’S PACT, czy M1 EDEN od Karolka. Rywalizację w Counter Strike’a rozpoczniemy o godzinie 12:00, a mecze zostaną pokazane na kanale twitch.tv/polishesportcup i na fanpage’u Sport.pl na Facebooku. Z kolei zmagania w R6S zaczną się o 16:00 i będą transmitowane na kanale twitch.tv/rainbow6pl.

Więcej o: