sNx, zawodnik AVEZ: polskiej scenie CS:GO brakuje stabilności. Nie ma jednej piątki, która będzie ze sobą grać

W czwartek byliśmy świadkami m.in. meczu CREATIVE AVEZ, które zagrało z Marlian. Po spotkaniu gracz Avez, sNx, udzielił ciekawego wywiadu, w którym stwierdził, że polskiej scenie CS:GO brakuje głównie stabilności.
Zobacz wideo

Zakończyły się też mecze zamkniętych eliminacji w CS:GO do PEC i poznaliśmy wszystkie drużyny, które awansowały do fazy mistrzowskiej Polish Esport Cup 2021. Rywalizację w CS:GO zwycięsko zamknęły CREATIVE AVEZ i Lycans.

Polskiej scenie brakuje stabilności

W jednym z czwartkowych spotkań Marlian zagrało z polskim CREATIVE AVEZ. Na pierwszej arenie to zawodnicy z Ukrainy byli lepsi i zwyciężyli 16:14. Spotkanie było równie zacięte na drugiej mapie, która zakończyła się wynikiem 16:14 dla Polaków. AVEZ dopięło swego także na trzeciej arenie, gdzie zwyciężyło 16:11. Równie ciekawa co samo starcie, była też wypowiedź zawodnika CREATIVE AVEZ. sNx na pytanie o polską scenę esportową, stwierdził, iż: myślę, że w Polsce brakuje stabilności. Co chwilę się ktoś zmienia i nie ma jednej piątki, która będzie ze sobą grać. W świetle ostatnich doniesień o zmianach w Anonymo, czy Izako Boars, taka odpowiedź nie dziwi.

Do tego kibice mogli w akcji oglądać też PogChamp?, a te zagrało z The Lycans. Mecz od początku był dość wyrównany, ale na pierwszej mapie przez większość czasu to PC prowadziło. Ostatecznie spotkanie zaczęło od wygranej 16:5, jednak kolejne dwie areny musiało już oddać rywalom i to właśnie oni zagrają dalej. Lycans przyznało, że przygotowywało się na Ancienta, którego trenowało. Do tego na pytanie o chęć gry na Emeritos Banditos odpowiedziało, że: któregoś razu graliśmy na Emeritos Banditos, ale myślę, że jakbyśmy tutaj trafili na nich, to byłoby to ciekawe spotkanie pod kątem medialnym.

Znamy zaproszone drużyny do fazy mistrzowskiej PEC

Do fazy mistrzowskiej Polish Esport Cup zostały zaproszone takie drużyny, jak Entropiq, MAD DOG'S PACT, ex-Marlian i Emeritos Banditos. Jednak za nim dojdzie do meczów z udziałem tych ekip, to w piątek czekają nas jeszcze zmagania w Rainbow Six Siege. Spotkania rozpoczną się o godzinie 17:00 i będziecie mogli je obejrzeć na fanpage’u Sport.pl na Facebooku.

Więcej o: