Znamy zwycięzców Polish Esport Cup. Niespodzianka w finale!

W niedzielę poznaliśmy zwycięzców Polish Esport Cup. W CS:GO najlepsza okazała się ekipa Los Kogutos, która ograła w finale GGPredict VIXIT, a rozgrywki w Rainbow Six Siege wygrało Team ESCA, detronizując NOX.

Drużyny, które przegrały mogą znowu spróbować swoich sił w drugiej turze Polish Esport Cup. Ta rozpocznie się już za ponad tydzień. W obecnej edycji nie zabrakło zaskakujących rozstrzygnięć i wielu znanych zawodników takich jak Dosia czy Anarkez.

Los Kogutos najlepsze w CS:GO

Auf mein Fahrrad rozpoczęło niedzielne mecze w CS:GO spotkaniem z GGPredict VIXIT. Najpierw na prowadzenie wyszło VIXIT, które wygrało 16:13. Druga mapa wpadła natomiast na konto Auf mein Fahrrad. Te zwyciężyło 16:8, więc doszło do trzeciej areny. AmF dość niespodziewanie uległo 12:16.

W drugim półfinale Contact Light EU zagrało z Los Kogutos. LK było zdecydowanie lepsze i wygrało 2:1, dzięki czemu mogło powalczyć z GGPredict VIXIT w finale. Enzo i jego drużyna byli zdecydowanie lepsi, zwyciężając dość szybko 2:0. Przegranym pozostaje jedynie pogratulować. Swoich sił będą mogli znowu spróbować w drugiej turze trzeciego sezonu Polish Esport Cup.

Oprócz 10 000 złotych drużyny w finale walczyły też o punkty w rankingu HLTV, najbardziej prestiżowym w świecie Counter Strike’a.

Z kolei sam podział puli nagród wyglądał tak:

  • Pierwsze miejsce: 10 000 złotych
  • Drugie miejsce: 1 000 złotych
  • 3-4. miejsce: 500 złotych

Niespodzianka w finale Rainbow Six Siege

W finale zmagań w Rainbow Six Siege zagrali gracze Team ESCA i NOX. Zespoły zmierzyły się w formacie BO5, ale zobaczyliśmy zaledwie trzy mapy. Na pierwszej z nich doszło nawet do dogrywki, ale ESCA ostatecznie wygrało 8:6. Następnie odwróciło losy drugiej mapy, na której zwyciężyło 7:4. Na trzeciej arenie TE dopełniło formalności, pokonując NOX 7:5 i zaskakując wszystkich.

Mało kto się spodziewał, że to właśnie ta drużyna sięgnie po zwycięstwo w turnieju i 4 000 złotych. Imponuje też styl, w jakim tego dokonała. Zawodnik NOX skomentował to w następujący sposób:

Kolejna tura już za tydzień

Druga tura trzeciego sezonu Polish Esport Cup rozpocznie się już 21 czerwca. Drużyny muszą ponownie się zapisać, jeżeli chcą znowu wziąć udział. Zapisy do otwartych kwalifikacji rozpoczną się już w środę, 16.06.2021. Każdy zespół musi się ponownie zapisać.

Najciekawsze spotkania znowu będą transmitowane na twitch.tv/polishesportcup, twitch.tv/sledz_tv, a także na fanpage’u Sport.pl na Facebooku.