Profesjonaliści w R6S przegrali w PEC. Żeńska drużyna CS-a odpadła z rozgrywek CS:GO

Zawodnicy XPG Invicta ulegli w sobotnim spotkaniu w PEC w meczu z Team ESCA, przegrywając 1:2. Dużo działo się również w CS:GO, gdzie Izako Boars Ladies było gorsze w spotkaniu z GGPredict VIXIT. Obie drużyny (XPG i IB) pożegnały się z turniejem.

Poznaliśmy dwóch finalistów w Rainbow Six Siege, którzy wywalczyli miejsce w wielkim finale. W CS:GO z kolei czekają nas jeszcze trzy mecze - dwa półfinały oraz finał.

Play-offy w CS:GO ruszyły pełną parą

Pierwszy dzień play-offów w CS:GO zaczęliśmy od starcia Grond z Auf mein Fahrrad. Mecz dość szybko zakończył się zwycięstwem drugiej z tych ekip. Ta ograła najpierw oponentów 16:11, a później zwyciężyła 16:7. Dzięki temu mogła spokojnie czekać na swojego rywala w półfinale.

Następny mecz jaki mogliśmy oglądać, to starcie żeńskiej dywizji Izako Boars w CS-a z GGPredict VIXIT. Pierwsza mapa to dominacja VIXIT, które wygrało 16:2. Na drugiej arenie Izako Boars Ladies powalczyło, ale ostatecznie uległo i pożegnało się z turniejem po zaledwie jednym meczu. GGPredict w 1/2 finału zagra z Auf mein Fahrrad.

W kolejnym starciu tego dnia gracze xGumofilce spróbowali swoich sił w starciu z Los Kogutos. Na pierwszej arenie padł wynik 16:10 dla drugiej z tych ekip, a po krótkiej przerwie LK dopełniło formalności, pokonując rywali 16:9. Następnie przyszło kibicom obserwować mecz Contact Light EU z MedivalRiga. MR wyszło na prowadzenie po pierwszej mapie, ale przegrało kolejne dwie. Była to lekka niespodzianka, bowiem CL było underdogiem. Los Kogutos zagra więc w niedzielę z Contact Light EU.

Półfinały R6S za nami. Profesjonaliści odpadli z turnieju

Sobotnie mecze rozpoczęliśmy zmaganiami obu przegranych drużyn z dnia poprzedniego. Mowa o graczach XPG Invicta i Team ESCA, którzy wczoraj stawili czoła najmocniejszej formacji turnieju, czyli NOX. ESCA wygrało najpierw 7:3, a później dobiło rywali, zwyciężając 7:5. Zwycięska drużyna awansowała więc dalej i w kolejnym spotkaniu zagrała z ForsakenR6.

Było to wyrównane starcie. Najpierw na prowadzenie wysunęło się ESCA, które wygrało 7:4. Po krótkiej przerwie zawodnicy przenieśli się na Willę, gdzie padł wynik 7: 3 dla Team ESCA. Ten zmierzy się w niedzielę w finale z NOX.

Finałowe zmagania w niedzielę!

W niedzielę czekają nas rozstrzygnięcia zarówno w CS:GO, jak i Rainbow Six Siege. Gracze w Counter Strike’a rywalizację rozpoczną o godzinie 12:00. Transmisja będzie dostępna na fanpage’u Sport.pl na Facebooku, a także na kanale twitch.tv/polishesportcup. Z kolei finał Rainbow Six Siege zaplanowano

na godzinę 16:00. Zostanie pokazany na twitch.tv/rainbow6pl. Ostatnie mecze w pierwszej turze PEC zapowiadają się niesamowicie emocjonująco, więc nie można ich przegapić!

Więcej o: