Zawodowi esportowcy przegrali w PEC. Wyczerpujący maraton dla zawodników

XPG Invicta to profesjonalny zespół Rainbow Six Siege, który w piątek zmierzył się z ForsakenR6. Już raz doszło do takiego starcia, wtedy wygrało XPG. Tym razem jednak to FR6 sięgnęło po zwycięstwo, ogrywając rywali 2:1.

Kibice mecze mogli obserwować na oficjalnym, polskim kanale Rainbow Six Siege – twitch.tv/Rainbow6PL. Na czas play-offów do Andrzeja „Śledziu" Śledzia dołączył Marcin „Marciu" Prusinowski. Piątkowe spotkania to był prawdziwy maraton, a zakończyły się o trzeciej w nocy!

Zobacz wideo TripleA Bydgoszcz - nowy turniej na polskiej scenie esportowej

Faworyci tym razem przegrali

W pierwszym, piątkowym meczu na serwerze zobaczyliśmy zawodników XPG Invicta i ForsakenR6. W tym sezonie PEC mogliśmy już obserwować zmagania tych drużyn przeciwko sobie i wtedy wygrało XPG. Jednak tym razem było inaczej.

Pierwsza mapa padła łupem Invicty, która wygrała 7:4. ForsakenR6 nie zamierzało jednak dać za wygraną i ograło rywali 8:6 na Oregonie. Przez to zawodnicy przenieśli się na trzecią arenę, którą była Villa. Tutaj lepsze ponownie okazało się FR6, wygrywając tym samym mecz 2:1 i zyskując szansę na finał. Tym czasem XPG trafiło do drabinki przegranych, gdzie powalczy z Team ESCA o finał.

Sebastian 'fr3nd' KuśmierzNajlepszy gracz CS:GO maja? Nikt by nie zgadł, ale statystyki nie kłamią

Pozostałe rozstrzygnięcia w piątkowych zmaganiach

Kibice w piątek nie mogli narzekać na brak emocji, a w drugim meczu tego dnia Team ESCA zmierzył się z NOX, zapewniając fanom masę wrażeń. Na pierwszej mapie NOX wygrało 8:6, ale drugą musiało oddać ESCA, które zwyciężyło 7:3. Gracze przenieśli się więc na „Kafe Dostojewski", aby rozstrzygnąć kto jest lepszy. Ostatecznie do kolejnego etapu awansowało NOX, ogrywając oponentów 7:4.

Około północy rozpoczął się więc ostatni, piątkowy mecz. NOX zagrało z ForsakenR6. Najpierw pierwsza z tych drużyn rozgromiła rywali 7:0 i w dobrych humorach podchodziła do dalszej rywalizacji Druga arena padła łupem FR6 po emocjonującej dogrywce 8:7. Jednak godzina była późna i liczyło się to, który zespół popełni mniej błędów. NOX wytrzymało ten maraton i na ostatniej mapie ograło przeciwników 7:2.

Polish Esport CupEmocjonujące ćwierćfinały w zamkniętych kwalifikacjach do PEC!

Sobotnie mecze od samego rana!

Pierwszy dzień fazy mistrzowskiego etapu Polish Esport Cup za nami! Nabieramy tempa - naszą transmisję możecie od teraz oglądać na oficjalnym polskim kanale Rainbow6PL. Co więcej, Marcin 'Marciu' Prusinowski zasila grono komentatorskie, występując razem z Andrzejem 'Śledziu' Śledziem. W sobotę również grają zespoły CS:GO, które rozpoczęły zmagania o godzinie 10:00. Obserwować je możecie na kanale twitch.tv/polishesportcup.

Z kolei mecze Rainbow Six Siege wystartują o godzinie 16:00 i będą do obejrzenia w dwóch miejscach – na fanpage’u Sport.pl na Facebooku, a także na kanale twitch.tv/rainbow6pl. Pamiętajcie, że organizatorzy przygotowali dla kibiców masę atrakcji i konkursów z nagrodami!

Mateusz Klich ambasadorem projektu akademiiMateusz Klich mocno wkręcony w esport. Wszedł w nowy projekt

Więcej o: