Profesjonalna drużyna R6S z kolejnym zwycięstwem w Polish Esport Cup!

Za nami pierwszy dzień zamkniętych kwalifikacji do Polish Esport Cup. Drużyny rywalizowały zarówno w CS:GO, jak i w Rainbow Six Siege. W przypadku drugiej z tych gier, do kolejnego etapu eliminacji awansowało XPG Invicta, profesjonalny zespół, który rywalizuje m.in. w mistrzostwach Polski.
Zobacz wideo

Oprócz XPG, poznaliśmy także drugiego zwycięzcę ćwierćfinału w R6S, czyli HiFi Superstar. Do tego w Counter Strike’u także rozstrzygnięte zostały pierwsze ćwierćfinały, a awans wywalczyli zawodnicy Auf mein Fahrrad i GGPredict VIXIT.

Profesjonalni gracze Rainbow Six Siege podtrzymują wysoką formę w PEC

XPG Invicta to profesjonalny zespół Rainbow Six Siege, który dotychczas w Polish Esport Cup pokazywał się z dobrej strony. W sobotę zmierzył się w ćwierćfinale zamkniętych eliminacji, gdzie zagrał z Forsaken. Co ciekawe, w składzie drugiej z tych ekip jest były kapitan Invicty, czyli Sovvy. XPG do rozstrzygnięcia rywalizacji na swoją korzyść potrzebowało aż trzech map. Najpierw wygrało 7:2, później uległo 5:7, a na końcu zwyciężyło 7:4.

W drugim ćwierćfinale tego dnia kibice mogli obserwować w grze HiFi Superstar oraz Koziołki HP. To starcie było bardzo wyrównane już od samego początku. Zawodnicy HiFi wygrali najpierw 7:4, ale drugą mapę musieli oddać wynikiem 7:8. Na decydującej arenie najpierw było 5:5, później 6:6 i 7:7. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto sięgnie po zwycięstwo, ale gracze Superstar okazali się lepsi i ostatecznie wygrali 8:7.

W poniedziałek kibice będą mogli śledzić poczynania drużyn, które w sobotę przegrały. Z kolei zwycięzcy dalszą rywalizację rozpoczną we wtorek.

Pierwszy dzień zamkniętych eliminacji do CS-a pod znakiem szybkich spotkań

Zamknięte kwalifikacje do CS:GO rozpoczęły się od starcia Auf mein Fahrrad z Bicz Boży by OGA. Pierwsza z tych ekip nie miała większych problemów z rywalami, bowiem wygrała dość szybko 2:0, ogrywając ich najpierw 16:3, a później 16:11. Następnie zaplanowano spotkanie GGPredict VIXIT z vSlash. Jednak te nie zaczęło się punktualnie, bowiem druga z tych ekip miała spore problemy z internetem, przez co musiała oddać pierwszą mapę. Z kolei na drugiej uległa 12:16 i spadła do dolnej części drabinki.

Auf mein Fahrrad i GGPredict VIXIT zagrają ze sobą w półfinale, jednak za nim dojdzie do tego spotkania, to będziemy świadkami pozostałych ćwierćfinałowych meczów, które wystartują już w niedzielę, 06.06.2021.

W niedzielę znowu czekają na kibiców emocje w PEC

Fani CS:GO i Rainbow Six Siege kolejne zmagania w Polish Esport Cup będą mogli oglądać już w niedzielę. Rywalizacja w Counter Strike’a rozpocznie się o godzinie 15:30, a obserwować ją będziecie mogli na twitch.tv/polishesportcup i na fanpage’u Sport.pl na Facebooku. Z kolei mecze R6S zostaną pokazane na kanale twitch.tv/sledz_tv od godziny 17:00.