Ekipa Don Kasjo zagra w finałach Polish Esport Cup 2020!

Wczoraj odbyły się ostanie mecze zamkniętych kwalifikacji w gry CS:GO i RAINBOW 6 SIEGE. Poznaliśmy więc ostatnich finalistów rozgrywek, które odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę.

Już wiemy, że w turnieju CS:GO nie zabraknie zespołu, który przebojem wdarł się do finałów drugiej tury Polish Esport Cup 2020 Sezon 2. Awans do play-offów trzeciej tury turnieju jest tylko potwierdzeniem, że tamten wynik nie był przypadkiem.

Zobacz wideo

CS:GO

O ostatnie dwa miejsca w fazie finałowej walczyły cztery drużyny z drabinki przegranych. W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny Turbo Przygłupy Don Kasjo i GoryLe. Pierwsza połowa mapy de_nuke wskazywała na łatwą wygraną GoryLi, gdyż zakończyli ją wynikiem 11:4. Po zmianie stron drużyna DON KASJO zabrała się do odrabiania strat finalnie oddając przeciwnikom tylko dwie rundy i wygrywając pierwszą mapę 16:13. Druga mapa de_vertigo była bardzo wyrównana, lecz to Turbo Przygłupy wyszły z tego starcia zwycięsko wygrywając cały mecz 2:0.

W drugim pojedynku doszło do starcia M1 GAMING z rosyjską dywizją GROND. W pierwszej połowie mapy de_nuke mecz był bardzo wyrównany, lecz po zmianie stron Rosjanie oddali tylko dwie rundy przeciwnikom wygrywając pierwszą mapę 16:10. Na drugiej, de_mirage, ekipa Karolka została zmiażdżona przez Rosjan 1:16, co pozwoliło Grond szybko zakończyć mecz i zapewnić sobie awans.

RAINBOW 6 SIEGE I SIMRACING

Pierwszy z dwóch meczów o awans pomiędzy drużynami XPG INVICTA i AMBA FATIMA nie odbył się z powodu problemów technicznych jednego z zawodników. Awans do fazy finałowej poprzez walkower przeciwników uzyskała drużyna XPG INVICTA. W drugim spotkaniu zmierzyły się drużyny Cromcodiles i 1stCav Esport. Mocniejsza okazała się ekipa krokodyli, która wygrała to starcie 2:0, tym samym zajmując ostatnie wolne miejsce w fazie finałowej.

Dziś startujemy również z czwartym, przedostatnim wyścigiem w ramach trzeciej tury. Czy Dominik Blajer ponownie wygra wyścig i zapewni sobie trzeci z rzędu tytuł mistrza Polish Esport Cup? Organizator za taki hat trick obiecał poza kumulacją nagród ufundować przepiękny puchar SUPER CHAMPION MASTER POLISH ESPORT CUP 2020. Zapraszamy do oglądania już od godz. 18:45, gdzie odbędzie się wyścig na serwerze GOLD. Wyścig czołówki na serwerze PLATINUM rozpocznie się około godz. 20:40. Oba będzie można oglądać na fanpage’u Sport.pl na Facebooku.

Tekst przygotowany przy współpracy ze współorganizatorem Actina PACT.

Masz ciekawy temat związany z esportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl.