Ostateczne rozstrzygnięcia coraz bliżej. Zacięta rywalizacja w Polish Esport Cup 2020!

W środę nie byliśmy świadkami zbyt wielu niespodzianek. Niestety w turnieju CS:GO polska drużyna nie dała rady serbsko-mołdawskiej mieszance Level Up. W rywalizacji Rainbow Six Siege podziwiamy najlepszych graczy w Polsce. Rywalizacja jest niezwykle zacięta, co powoduje jeszcze więcej emocji.

Wczoraj zarówno w rozgrywkach RAINBOW 6 SIEGE jak i CS:GO mecze w drabince wygranych premiowały zwycięzców awansem do fazy finałowej. W przypadku R6S awans uzyskały ekipy: PADRE CREW i DEVILS.ONE, a w CS:GO załogi ANTY DPM i LEVEL UP.

Zobacz wideo

CS:GO

W pierwszym z dwóch wczorajszych meczów ekipa M1 Gaming znanego youtubera Karolka zmierzyła się z  serbsko-mołdawskim składem pod nazwą Level Up. Mimo waleczności Polaków, to Serbowie byli górą wygrywając spotkanie 2:0 (de_train 16:9, de_inferno 16:11).

Drugi mecz to spotkanie drużyn AntyDPM i GoryLe. Pierwsza mapa de_nuke to walka o każdy punkt, którą wygrały GoryLe wynikiem 16:13. Na de_inferno łatwa wygrana 16:8 przypadła jednak drużynie AntyDPM. O wyniku spotkania zadecydowała potyczka na de_vertigo. Na tej mapie górą okazała się ekipa AntyDPM, która tym samym wygrała całe spotkanie 2:1.

RAINBOW 6 SIEGE

Pierwszy mecz w drabince wygranych rozpoczął się od spotkania faworyta z czarnym koniem turnieju. Skład aktualnych Mistrzów Polski podejmował młodą ekipę 1stCav Esport. Pretendenci postawili silny opór na pierwszej mapie przegrywając wynikiem 5:7. Na drugiej mapie PADRE CREW udowodnili swoją wyższość wygrywając łatwo 7:2.

W drugim meczu spotkały się bardzo silne organizacje na polskiej scenie R6S, czyli XPG INVICTA i DEVILS.ONE. Pierwsza mapa zakończyła się remisem 6:6, lecz w dogrywce DEVILS.ONE wykorzystało fakt dwóch wygranych rund po stronie broniącej, co pozwoliło im wygrać 8:7. Druga mapa to łatwe zwycięstwo Diabłów 7:2, dzięki czemu DV1 zapewniło sobie awans do kolejnego etapu.

Tekst przygotowany przy współpracy ze współorganizatorem Actina PACT.

Masz ciekawy temat związany z esportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl.

Więcej o: