Drużyna Don Kasjo znowu wygrywa. Mecze ostatniej szansy w 3. turze

We wtorek zarówno w rozgrywkach CS:GO jak i RAINBOW 6 SIEGE rozegrane zostały mecze w dolnych drabinkach, czyli wśród drużyn, które popełniły już jeden możliwy błąd. Przegrani musieli pożegnać się z turniejem.
Zobacz wideo

CS:GO

Do walki "na śmierć i życie" stanęły cztery drużyny, a stawką był awans. Ryzykiem zaś przegrana i koniec przygody z turniejem. Można więc było oczekiwać wyrównanej i dramatycznej rywalizacji, szczególnie że mecze rozgrywane były w formacie BO3. F

Faktycznie, tak też się stało, choć w żadnym z meczów nie zobaczyliśmy rywalizacji na trzeciej mapie naszywanej "decider". W pierwszym meczu drużyna Don Kasjo (ekipa zawodnika, który niedawno wygrał z Marcinem Najmanem przed dyskwalifikację) pokonała 2:0 ekipę ISAMU. Na pierwszej z map Turbo Przygłupy pokonały GAMELAXY by POMPA TEAM 16:11, a na drugiej 16:13.

W kolejnym meczu zmierzyła się polska drużyna SomethingElse z rosyjską formacją GROND. Pierwsza mapa de_mirage to łatwe zwycięstwo Rosjan 16:9. Druga de_train to piękny wyrównany pojedynek zakończony remisem 15:15. W dogrywce silniejsi okazali się Rosjanie wygrywając ostatecznie 22:18

We środę przenosimy się do górnej części drabinki, co oznacza, że nikt nie odpadnie. Zwycięzcy uzyskają awans do fazy finałowej, a przegrani powalczą raz jeszcze w drabince przegranych.

Środowe mecze:

  1. M1 gaming vs Level up – godz. 17:30
  2. GoryLe vs AntyDPM - godz. 20:30 Transmisja na kanale: https://www.twitch.tv/polishesportcup

RAINBOW 6 SIEGE

Podobnie jak w przypadku CS:GO zwycięstwo oznaczało awans do dalszej części rozgrywek, a przegrana koniec przygody z turniejem. Zmierzyły się ze sobą cztery drużyny w formacie BO3 i nie zabrakło też zaskoczeń. W meczu PRIDEgg vs. AMBA FATIMA faworytami byli ci pierwsi. Niespodziewanie zostali "zmiażdżeni" przez rywala 2:0 i odpadli z turnieju. W drugim spotkaniu z kolei faworyzowana ekipa Hummingbirds przegrała 0:2 z drużyną Cromcodiles.

We środę zmierzą się ze sobą czterej faworyci do finału imprezy. Zapowiadają się zatem niezwykle gorące spotkania:

  1. PADRE CREW vs. 1stCavEsport godz.17:00
  2. XPG Invicta vs Devilsone godz. 20:00 Transmisje na środę: https://www.twitch.tv/rainbow6pl

Tekst przygotowany przy współpracy ze współorganizatorem Actina PACT.

Masz ciekawy temat związany z esportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl.