Mapa ICEBOX po raz pierwszy. Z turniejem Valorant żegnają się faworyci!

ICEBOX pojawiła się w zestawie map turniejowych równo ze startem drugiej tury POLISH ESPORT CUP 2020 SEZON 2. Podczas wtorkowych zawodów po raz pierwszy mogliśmy oglądać zmagania zawodników wspomnianego zespołu. Z turniejem pożegnała się z kolei ekipa BADDY i MORFANA, których stawiano w roli faworytów.
Zobacz wideo

CS:GO

Wtorkowe zawody to pierwsze mecze w drabince przegranych. Spodziewaliśmy się zatem walki o każdy punkt. Niestety rzeczywistość okazała się inna, gdyż w obu meczach mogliśmy zobaczyć totalną dominację jednej z drużyn. W pierwszym z nich AntyDPM rozgromiło swojego rywala TEAM A 16:4 i 16:7, a w drugim meczy POMPA TEAM zrobiła to samo z TF YELLOW wygrywając obie mapy 16:5 i 16:3.

VALORAT

W przeciwieństwie do CS:GO rozgrywki w 1/16 fazy finałowej VALORANT przyniosły nam sporo emocji. Mimo, iż większość meczy skończyło się na dwóch mapach to walki na nich nie zabrakło.

Pierwszy mecz MULTIMED1A vs BASTARDS (2:0). Na obu mapach spokojna i opanowana gra i walka punkt za punkt, a mecz przypominał ‘valorantowe szachy’. Mapa BIND zakończyła się wynikiem 13:11, a SPLIT 13:10.

Drugi mecz to wyjątek od reguły. Absolutny pogrom drużyny soCLOSE przez ekipę cracked. O wyniku ‘so close’ nie było nawet co marzyć. Na pierwszej mapie ASCENT zanotowaliśmy wynik 13:0, a na drugiej HAVEN 13:2.

Trzeci mecz to spotkanie ekipy ODCINKA V2 z drużyną ciszej. Mecz zakończony zwycięstwem 2:0 przez ciszej. Pierwszą mapą był wspomniany ICEBOX. W grze obu ekip widać było sporo chaosu. Wygrana z dużą przewagą 13:4 przypadła w udziale ekipie ciszej. Na drugiej mapie ASCENT walka była już bardzo wyrównana i niewiele zabrakło drużynie ODCINKA V2 do dogrywek i ewentualnej trzeciej decydującej mapy. Ostatecznie rozgrywka zakończyła się wynikiem 13:11 dla ciszej..

Czwarty i ostatni mecz tego dnia to rywalizacja elegance vs SPOCENCY. Pierwsza mapa ASCENT to dominacja i zwycięstwo 13:4 ekipy elegance. Druga SPLIT to piękna walka do samego końca. Mapa zakończona wynikiem 14:12 dała zwycięstwo i awans do 1/8 finałów zespołu elegance.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.