Wielki powrót i ważne zwycięstwo. To mogło zrobić wrażenie!

Niedziela uraczyła nas dwoma szybkimi meczami w turnieju CS:GO. Tymczasem już dzisiaj do akcji wracają zawodnicy VALORANT oraz simracerzy.

Drużyny nie dały nam się wczoraj nacieszyć meczami na pełnym dystansie trzech map. Oba mecze – mimo wyrównanej walki - skończyły się wynikami 2:0.

MECZ 1: ZALOSNE vs LAST RITES 2:0

Pierwsza mapa de_train to wybór ekipy LAST RITES, dlatego ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich był fakt, że swój pierwszy punkt zdobyła dopiero w dziesiątej rundzie, przegrywając wcześniej 0:9. Finalnie udało mi się odrobić kilka punktów i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:10. Po zmianie stron sytuacja się odwróciła i to drużyna LAST RITES zaczęła dominować nad rywalami, doprowadzając do wyrównania 10:10. Zawodnicy poszli za ciosem i doprowadzili do wyniku 15:11, a zwycięstwo było już na wyciągnięcie ręki. W tym momencie to drużyna ZALOSNE zabrała się do odrabiania strat, doprowadzając do remisu i dogrywki, w której ostatecznie zwyciężyli 19:16.

Druga mapa de_mirage ogólnie określana jako "polska mapa" była wyborem ekipy ZALOSNE. Wybór jak się później okazało, był słuszny. Drużyna ZALOSNE miała cały mecz pod kontrolą, oddając przeciwnikom pięć punktów w pierwszej i cztery punkty w drugiej połowie zwyciężając 16:9 i jednocześnie w całym BO3 wynikiem 2:0. ZALOSNE będzie kontynuować walkę w górnej tabeli, a ekipa LAST RITES spadła do dolnej tabeli przegranych.

MECZ 2: GAMINATE vs TEAM A 2:0

Pierwsza mapa de_vertigo to pełna dominacja drużyny GAMINATE. Mecz bez większej historii. Zwycięzcy oddali tylko trzy rundy w pierwszej połowie i jedną w drugiej wygrywając pierwsza mapę 16:4 Druga mapa de_inferno była praktycznie kopią pierwszej. Gracze GAMINATE wygrali pierwszą połowę 10:5 i cały mecz oddając tylko dwie rundy po zmianie. GAMINATE przechodzi do dalszych rozgrywek w drabince wygranych, a TEAM A ma jeszcze jedną szansę na wywalczenie awansu. Jednak nie mają przed sobą łatwego zadania, bo będą musieli rywalizować w drabince przegranych.

Tekst przygotowany przy współpracy ze współorganizatorem Actina Pact.

Masz ciekawy temat związany z esportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl.