Kwalifikacje zakończone! PGE Turów Zgorzelec ostatnim finalistą 2. tury otwartych kwalifikacji Polish Esport Cup Sezon 2

PGE Turów jest kolejnym klubem sportowym, który postanowił rozwinąć swoją działalność o dywizje esportową. Nie dalej jak kilka tygodni temu znany klub koszykarski przejął drużynę pod nazwą LOS KOGUTOS.
Zobacz wideo

Mimo, że w sobotę rozgrywaliśmy tylko mecze CS:GO mamy ciekawostkę z VALORANT. Już od poniedziałku nasze spotkania będzie można oglądać w Rosji. Organizatorzy podjęli współpracę z rosyjskim kanałem https://www.twitch.tv/Worldesportsladder.

CS:GO

W sobotę mieliśmy chyba najniższą frekwencję w całej historii rozgrywek otwartych kwalifikacji.

Prześledzimy więc jedną linię drabinki od początku, aż do meczu finałowego.

1/16 - ms150blinders vs _GIGA KOKSY_; wynik meczu: 16:13; mapa: de_train

Mecz po stronie terrorystów rozpoczęła ekipa _GIGA KOKSY_ i od razu zaczęła zdobywać przewagę nad przeciwnikiem. W dziesiątej rundzie pięknym ACE, czyli eliminacją wszystkich przeciwników popisał się snajper KOKSÓW, benstygod ustalając wynik na 8:2. Kolejne rundy to dalsza ich dominacja. Połówka zakończyła się wynikiem 13:2. Po zmianie stron ms150blinders zabrali się do odrabiania strat. Do 26 rundy nie dali zdobyć żadnego punktu przeciwnikom wyrównując spotkanie 13:13. Ostatecznie wynik spotkania to 16:13 dla drużyny ms150blinders.

To niespotykana sytuacja, w której w pierwszej połowie jedna z drużyn dominuje, a po zmianie stron nie zdobywa żadnego punktu. Perłą była ostatnia runda, w której zawodnik blinders w sytuacji 1 vs 2 pokonał dwóch rywali nie oddając ani jednego strzału. Zapraszamy do obejrzenia powtórki z wczorajszych meczów: https://tiny.pl/7n2cj

1/8 – PGE TURÓW vs ms150blinders; wynik meczu: 16:7; mapa: de_train

Mecz bardzo wyrównany do 12 rundy, w której oglądaliśmy wynik 6:6. Ostatecznie połowa zakończona wynikiem 9:6 na rzecz PGE TURÓW, a po zmianie stron ich przeciwnicy zdołali wygrać zaledwie jedną rundę.

1/ 4 - EXILED BEARS vs Gumofilce; wynik meczu: 16:11; mapa: de_train

Niedźwiedzie na wygnaniu, po wygranej rundzie pistoletowej po stronie terrorystów, nie dały zdobyć przeciwnikom żadnego punktu, aż do rundy dwunastej, a pierwsza połowa zakończyła się ich wygraną 12:3. Po zmianie stron runda pistoletowa i kolejna na rzecz Gumofilce, niestety strata z pierwszej połowy okazała się zbyt duża a mecz wygrały niedźwiedzie 16:11 zapewniając sobie awans do finału eliminacji.

FINAŁ – PGE TURÓW vs EXILED BEARS; wynik meczu: 16:8; mapa: de_nuke

Niezwykle szybka runda pistoletowa po stronie broniącej wygrała ekipa PGE TUROW, która zdominowała pierwszą połowę wygrywając ją 11:4. W drugiej części meczu rundę pistoletową ponownie na korzyść PGE TURÓW. Na uwagę zasługuje 21 runda w które maaryyy z PGE TURÓW w sytuacji 1 vs 3 pokonuje dwóch przeciwników będąc na heaven, podkłada bombę i eliminuje trzeciego przeciwnika będąc już na bombside ustanawiając wynik dla swojej drużyny 13:8. Kolejne trzy rundy przeciwnicy nie zdołali już zdobyć żadnego punktu, a spotkanie zakończyło się wynikiem 16:8 i to PGE TURÓW jako ostatnia drużyna otwartych kwalifikacji zdobyła awans do kolejnego etapu turnieju.

Tekst przygotowany przy współpracy ze współorganizatorem Actina Pact.

Masz ciekawy temat związany z esportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl.