Za nami pierwszy dzień drugiej tury Polish Esport Cup 2020! Dominator znowu wygrywa!

Trzy serwery, trzy gry i 600 zawodników - wczoraj rozpoczęliśmy turnieje CS:GO, VALORANT oraz ASSETTO CORSA w ramach drugiej tury Polish Esport Cup 2020 Sezon 2!

Wracają wielkie emocje związane z Polish Esport Cup 2020. W rywalizacji VALORANT oraz CS:GO nie zabrakło niespodzianek. Natomiast w simracingu wszystko się potoczyło po staremu. Jeden zawodnik zdominował wirtualne wyścigi w PEC 2020. Jeżeli w drugiej turze znowu okaże się najlepszy, będzie czekać na niego specjalne wyróżnienie.

Zobacz wideo

ASSETTO CORSA

Wyścig na najwyższym serwerze PLATINUM można by było podsumować słowami: nic nowego. Pole Position, jak i również pierwsze miejsce, wywalczył nikt inny jak Dominik Blajer. Po dominacji w pierwszej turze i wygraniu wszystkich swoich wyścigów Dominik przyjął wyzwanie od organizatorów. Jeżeli uda mu się zdobyć wygraną we wszystkich trzech turach – poza gwarantowaną nagroda pieniężną otrzyma on dodatkowo specjalnie ufundowany na tę okazję puchar. Drugie miejsce na torze AVUS – najstarszym odcinku autostrady w Europie, na którym w 1959 roku rozegrano Grand Prix Niemiec Formuły 1 zdobył Mariusz Tworzydło zaskakując swoją strategią na jeden pit stop wszystkich rywali. Trzecie miejsce zdobył debiutujący w tych rozgrywkach Jakub Charkot, który wpadł na metę swoją MAZDĄ MX-5 o setne sekundy przed Mateuszem Tyszkiewiczem.

Zaczynamy drugą turę Polish Esport Cup 2020 Sezon 2!Rusza druga tura Polish Esport Cup 2020 Sezon 2! Nie zabraknie znanych zespołów!

Rywalizację na niższym serwerze GOLD wygrał Patryk Toniński. Ciekawostką wczorajszego wyścigu było też to, że trzeci na mecie Dominik Kapcia tak wyliczył ilość paliwa w baku, że silnik w jego aucie zgasł dokładnie tuż po przejechaniu mety.

VALORANT i CS:GO

We wczorajszych rozgrywkach premiowane awansem były dwa pierwsze miejsca w każdej rundzie kwalifikacyjnej - finałów nie rozgrywano. Awans do fazy finałowej uzyskały zatem drużyny TIBIA, Mult1media, Bastards i Ciszej. W półfinale Bastards rozprawiło się z ulubieńcami publiczności, czyli drużyną WKS Śląsk Wrocław.

Mateusz 'TOAO' Zawistowski jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem Izako Boars.Znany komentator stworzył drużynę, która robi furorę. Fenomen

Do wczorajszych rozgrywek Counter Strike’a przystąpiło 67 drużyn, czyli ponad 300 zawodników. Awans do zamkniętych kwalifikacji mogła wygrać tylko jedna drużyna i była nią ekipa ZALOSNE. Kwalifikacje w ich wykonaniu żałosne na pewno nie były. Na swojej drodze do finału pokonali m.in. drużyny: Ko4epra, ślepaki czy PolTeam Young. Spotkanie finałowe z ekipa pod równie dziwnie brzmiącą nazwą ‘Śmieciarze’ było bardzo wyrównane i wszyscy spodziewali się dogrywek. Do finału nie udało się dojść tym razem ekipie ANTY DPM, która była finalista poprzedniej tury rozgrywek.

Tekst przygotowany przy współpracy ze współorganizatorem Actina Pact.

Masz ciekawy temat związany z esportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl.