Derby YouTube'a w finale Polish Esport Cup 2020. Świetny powrót Izako Boars!

Wielki finał Polish Esport Cup 2020 już za nami! Znamy wszystkich zwycięzców turniejów w trzy gry: CS:GO, Valorant oraz Assetto Corsa. Dzisiaj rozpoczeły się już zapisy do kolejnej tury rozgrywek, które ruszą 28 października!
Zobacz wideo

Ekipa Izako Boars okazała się najlepszym zespołem CS:GO pierwszej tury drugiego sezonu Polish Esport Cup 2020. W finale Dziki zmierzyły się z Pompa Team i zgodnie z planem wygrały 2:0. Mimo dość jednostronnego wyniku, emocji nie brakowało.

Zacięte półfinały dla znanych ekip

Najpierw jednak odbyły się półfinały. W pierwszym z nich Izako Boars stoczyło batalię z Gaminate. Ekipa Piotra "Izaka" Skowyrskiego potrzebowała trzech map, aby zapewnić sobie awans do finału. Wszystkie mapy były bardzo wyrównane i tylko detale zadecydowały o tym, że to podopieczni Bartosza "Hypera" Wolnego wygrali to spotkanie.

Drugi półfinał również był bardzo wyrównany. Pompa mierzyła się z FARMINGSIM20, czyli ekipą Stompa, Mono i Oskarisha. Patrząc na same składy, faworytem była ta druga ekipa. Jednak ostatecznie zwyciężyła młodzieńcza werwa i determinacja. Pompie wystarczyły dwie mapy, aby pokonać bardziej doświadczonych kolegów i walczyć dalej o zwycięstwo w całym turnieju.

W finale wielkie derby YouTube'a

Wielki finał został nazwany wczoraj przez Izaka "Youtubowym klasykiem". Coś w tym jest, gdyż w tym spotkaniu zmierzyła się Pompa Team Szymona "Isamu" Kasprzyka oraz Izako Boars Piotra "Izaka" Skowyrskiego. Na pierwszej mapie, de_train, od początku dominowały Dziki. Jednak w połowie meczu Pompa nabrała dodatkowych sił i zaczęła gonić rywali. Ostatecznie jednak Izako Boars domknęło mapę i mogło rozstrzygnąć wynik meczu na kolejnej - Vertigo.

Na mapie zlokalizowanej na wysokich piętrach drapacza chmur od początku rządziła Pompa. Przy wyniku 15:9 wszyscy już szykowali się na trzecią, decydującą mapę. Jednak Izako Boars się nie poddało, wygrało sześć rund z rzędu i doprowadziło do dogrywki. W niej TOAO i spółka poszli za ciosem i zasłużenie wygrali drugą część gry, a zarazem cały mecz wynikiem 2:0. Zwycięstwo dało Dzikom nagrodę w postacie 10 tysięcy złotych. Druga Pompa otrzymała nagrodę pocieszenia w wysokości tysiąca złotych.

Rozpoczynamy zapisy do kolejnej tury

Przed nami kolejne dwie tury. Najbliższa rozpocznie się już 28 października i potrwa do 8 listopada. Tu ponownie zagoszczą trzy gry: CS:GO, Valorant i Assetto Corsa. Zapisy do rozgrywek Valorant i CS:GO już ruszyły i potrwają do przyszłego poniedziałku.

Link do zapisów drugiej tury POLISH ESPORT CUP 2020 SEZON 2:

Kolejna i ostatnia z trzech tur rozpocznie się 18 listopada i potrwa do 29 listopada. Tutaj nastąpi pewna zmiana. Turniej VALORANTA zostanie zastąpiony niezwykle ciekawą rywalizacją w Rainbow Six Siege. Zapisy rozpoczną się od razu po zakończeniu drugiej tury rozgrywek.

Tekst przygotowany przy współpracy ze współorganizatorem Actina Pact.

Masz ciekawy temat związany z esportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.