Zbliżają się ostateczne rozstrzygnięcia w pierwszej turze Polish Esport Cup 2020!

Faworyci nie zawiedli w kolejnym dniu turniejowych zmagań. Nie zabrakło wielu znanych postaci na polskiej scenie esportowej.

KASZTANK1 z Karolem "repo" Cybulskim bez problemu poradziły sobie z przeciwnikami. Podobnie było w turnieju VALORANT, gdzie Entropiq pokazało, który zespół jest głównym faworytem do zwycięstwa.

Zobacz wideo

CS:GO

We wtorek odbyły się dwa spotkania w drabince przegranych. W pierwszym szanse na awans do finału zachowała ekipa KASZTANK1, która zdemolowała na Mirage'u REBEL CREW 16:1. Na Inferno zespół również pokazał swoją moc i wygrał 16:9, domykając spotkanie z wynikiem 2:0.

W drugim pojedynku rywalizowały drużyny KLANIKNALANIK i TF YELLOW. Obie mapy były bardzo wyrównane, ale to ta druga ekipa zachowała szanse na finał, pokonując dwukrotnie przeciwników 16:11. Warto dodać, że było to spotkanie, w którym mieliśmy aż 69 zabójstw z AK47, a tylko 31 z M4, czyli podstawowego karabinu antyterrorystów.

VALORANT

Taktyczną strzelankę od Riot Games mogliśmy wczoraj oglądać czterokrotnie. W jednym z meczów podziwialiśmy drużynę czeskiej organizacji Entropiq z Sebastianem "NEEXEM" Trelą i Michałem "MOLSIM" Łąckim w składzie.

Pierwszym starciem był mecz 1stLoseDisband i avg25iq. Trzygodzinne spotkanie zakończyło się ostatecznie zwycięstwem avg25iq. Wielu obserwatorów zgodnie jednak przyznawało, że widzieliśmy przedwczesny finał rozgrywek. O tym jak bardzo wyrównany był to pojedynek, może również świadczyć fakt, że na dwóch mapach niezbędna była dogrywka.

W kolejnym spotkaniu Śląsk Wrocław rywalizował z DiaXmi. Tutaj również potrzebna była decydująca, trzecia mapa, w której lepsi okazali się zawodnicy Śląska, wygrywając pewnie 13:1 i w całym meczu 2:1. W dwóch ostatnich meczach ekipa Mastersztyk wygrała 2:1 z seevae, a ENTROPIQ łatwo rozprawiło się z Chakalaka wynikiem 2:0, oddając przeciwnikom w dwóch mapach zaledwie tylko dziewięć rund.

Tekst przygotowany przy współpracy z współorganizatorem Actina Pact.

Masz ciekawy temat związany z esportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl.