Pierwszy dzień Polish Esport Cup 2020 za nami. Oj, działo się! Gwiazda wieczoru wygrywa w świetnym stylu

Pierwsza tura kwalifikacji otwartych za nami. O dwa miejsca premiowane awansem do zamkniętych kwalifikacji rywalizowało kilkadziesiąt drużyn. Gwiazdą jednego ze spotkań był Kacper "aimer" Barszcz, który wygrywał piękny clutch 1 vs 3.

COUNTER SRTIKE: GLOBAL OFENSSIVE

Kilka meczów było niezwykle ciekawych i zaciętych. Pierwszy z nich zafundowała nam drużyna kasztank1 z takimi zawodnikami w składzie jak Repo czy Destroj. Ekipa wygrała w ostatniej decydującej rundzie meczu z Jankar eSport wynikiem 16:14. Kolejny mecz tych zawodników był również pełen emocji - tym razem z zespołem Chochoły. Ponownie ekipa kasztank1 wyszła z tej batalii zwycięsko. Niestety w ćwierćfinałach musieli uznać wyższość znanej już z pierwszej edycji POLISH ESPORT CUP ekipie Last Rites. Stali bywalcy turnieju w decydującym meczu o awans przegrali z drużyną AntyDPM, która została tym samym pierwszym uczestnikiem zamkniętych kwalifikacji.

Po drugiej stronie drabinki niezwyciężona okazała się drużyna Rebel Crew, która również zameldowała się w zamkniętych kwalifikacjach. Przed zawodnikami jeszcze sześć wolnych miejsc i trzy tury otwartych kwalifikacji, które codziennie można oglądać na kanale Twitch Polish Esport Cup. Mecze komentuje znany dla środowiska esportowego Mateusz „HAX” Ogonowski.

VALORANT

W pierwszych dwóch turach eliminacyjnych rozegraliśmy 19 spotkań, podczas których odbyło się aż dziesięć zagrywek ACE (zawodnik eliminuje w pojedynkę całą drużynę przeciwną w danej rundzie).

Zespół Ciszej rozpoczynając swój marsz po awans wygrał swój pierwszy mecz 13:0 co daje pierwszy taki wynik w tej edycji Polish Esport Cup 2. W pierwszej turze kwalifikacji wzięła też udział ekipa, którą poznaliśmy już w pierwszej edycji Polish Esport Cup, czyli CH1LL - zespół prowadzony przez profesjonalnego zawodnika Adrian "henry" Ryba. W jednym ze spotkań tej ekipy mieliśmy okazję zobaczyć świetny ACE w wykonaniu Huberta "KnightVoice" Lorenca.

W ostatnim meczu tego dnia, gwiazdą spotkania był Kacper "aimer" Barszcz, wygrywając piękny clutch 1 vs 3.

Drużyna "Nihil", która przegrała mecz o awans z CH1LL, podniosła się po tej porażce i dzięki systemowi podwójnej eliminacji, w drugim meczu udowodniła, że zasługuje na awans pokonując "1st lose disband" i tym samym zabezpieczając mecz o awans.

Poznaliśmy zatem 4 teamy które meldują się w play-offach. Szczęśliwcy to CH1LL, Ciszej, Nihil i Chakalaka.

SIM RACING

Główne zmagania na serwerze PLATINUM rozpoczęły się o godziny 20:40. Kwalifikacje były pełne emocji, a zdominował je Dominik Blajer, który od startu aż do mety bronił i nie oddał pierwszego miejsca. Znakomicie start wyścigu rozpoczął Wojciech Bobrowicz plasując się na drugiej pozycji tuż po starcie kończąc jednak zawody na trzecim miejscu podium. Największą gwiazdą wieczoru okazał się młodziutki Dawid Fryzowicz (nowy nabytek organizacji PACT), który startując z czwartej pozycji zabrał się za odrabianie strat i dzięki doskonałej strategii (w tym przeciągnięciu zjazdu na pit stop) zakończył zmagania na drugim miejscu. Dalsze pozycje to Szołtysek, Tyszkiewicz, Tworzydło, Kostyra, Garbas, Stachulec. Czołową dziesiątkę zamykał Libront.

Tekst przygotowany przy współpracy z współorganizatorem Actina Pact.

Masz ciekawy temat związany z esportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl.

Więcej o: