Polish Esport Cup. Wielka szansa dla nowych talentów. Dzisiaj niepowtarzalna okazja

Nadszedł dzień, na który czekało wielu fanów esportu. O 17:30 rozpoczną się rozgrywki Counter Strike: Global Offensive, które będzie można śledzić na fanpage'u Sport.pl na Facebooku.

Polish Esport Cup Sezon 2 składać się będzie z 3-turowych turniejów w trzy gry - CS:GO, VALORANT oraz Assetto Corsa. O ile zapisy do pierwszych dwóch gier zostały już zakończone, to do simracingowych zmagań można się zgłaszać cały czas.

Znamy już komentatorów

W przypadku Valoranta transmisje poprowadzą dwaj znani i lubiani komentatorzy: Andrzej ‘śledziu’ Śledź i Szymon ‘Majki’ Sychta. Finalnie skład komentatorski uzupełni najlepsze duo komentatorskie w Polsce związane z simracingiem, czyli Marceli Gohr i Julian Więcławek. Wielką gratką dla fanów wirtualnych wyścigów będzie dodatkowy dodatkowy stream z serwera Platinum Asseto Corsa u znanego streamera wyścigów wszelakich, czyli Kondiash-a. 

Na pierwszy ogień - taktyczne FPSy

Drugą edycję Polish Esport Cup zainaugurują rozgrywki Valorant. W dniu dzisiejszym rozegrane zostaną dwa cykle eliminacyjne – pierwszy o godzinie 17:00, a drugi o godzinie 20:00. Transmisję z tych spotkań będziecie mogli oglądać na kanale Twitch Actina.

Dokładnie pół godziny później, czyli o godzinie 17:30, swoje zmagania w pierwszej z czterech prób eliminacyjnych rozpoczną pięcioosobowe drużyny Counter Strike: Global Offensive. Ich zmagania w drabince pojedynczej eliminacji potrwają aż do godziny 23:30, a oglądać je będzie można na kanale Twitch Polish Esport Cup oraz na fanpage'u Sport.pl na Facebooku.

Simracingowe zmagania również dzisiaj

Najdłużej na zmagania swoich idoli w akcji poczekać muszą miłośnicy szybkości czyli Assetto Corsa. Tutaj ściganie rozpocznie się o godzinie 19:00 kwalifikacjami kierowców, który zapewnili sobie miejsce na serwerze GOLD. Na gwiazdy wieczoru będziemy musieli poczekać do godziny 20:40, gdyż właśnie o tej porze rozpocznie się rywalizacja kierowców startujących na najwyższym serwerze PLATINIUM, walczących o pool position. Sama transmisja wraz ze studio zaplanowana jest na godzinę 18:45 na kanale Twitch Actina.

Z pewnością, rywalizacja przyniesie sporo pozytywnych emocji i wyłoni wiele nowych talentów, które zasilą esportową scenę. Informacje o rozgrywkach będziecie mogli śledzić codziennie od dzisiaj na łamach portalu Sport.pl

Tekst przygotowany przy współpracy z współorganizatorem Actina Pact.

Masz ciekawy temat związany z esportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl.