Gracze znowu wkraczają do akcji. Rozpoczynamy Polish Esport Cup 2!

Turniej, który podbił serca wielu fanów esportu powraca. Już w najbliższych dniach zawodnicy wrócą do gry w trzech tytułach - Counter Strike: Global Offensive, VALORANT oraz Assetto Corsa. W turnieju pod patronatem Actina PACT oraz Sport.pl uczestnicy powalczą o łączną pulę 54 tysięcy złotych.
Zobacz wideo

Pierwsza edycja rozgrywek odbyła się wiosną 2020 roku. Projekt wtedy okazał się ogromnym sukcesem, zarówno esportowym, jak i marketingowym. Tylko na kanałach Gazeta.pl i Sport.pl turniej zaliczył 220 milionów kontaktów dotyczących PEC, a relacje i transmisje z turnieju obejrzało 1,3 milionów odbiorców.

Trzy gry - tysiące talentów

W poprzedniej edycji udział wzięło 2000 zawodników, a zbliżający się PEC2 zapowiada się przynajmniej równie ciekawie. Rywalizacja rozpocznie się już w środę, 7 października i potrwa do 29 listopada. Oczywiście w ramach rozgrywek odbędą się trzy niezależne turnieje w CS:GO, VALORANT oraz Assetto Corsa, skierowane zarówno do amatorów, jak i półprofesjonalnych zawodników. Cel jest jeden - wyłonić nowe talenty, które zasilą polską scenę esportową.

Pierwszą edycję Polish Esport Cup w VALORANT wygrała ekipa THOSE GUYS. Po ciekawym finale na dystansie trzech map, ówczesna drużyna Aleksandra "Zeeka" Zygmunta pokonała NETopery 2:1. W ten sam dzień poznaliśmy również zwycięzców turnieju CS:GO 2v2. Ekipa venom9x- potrzebowała czterech map, aby pokonać Byyyynie i zapewnić sobie zwycięstwo w całym turnieju. Równie ciekawie prezentowała się rywalizacja 5v5. W niej najlepsza okazała się drużyna JEDEN-BARTOSZ-GAMING, która sprawę rozstrzygnęła dopiero na trzeciej mapie - de_inferno. Warto podkreślić, że do komentatorów: Łukasza “Prawusa” Ganczewskiego i Mateusza “PAGO” Pągowskiego, dołączył wtedy znany Janusz "Snax" Pogorzelski, były zawodnik słynnego składu Virtus.pro czy mousesports.

Zapisy do rozgrywek ruszają już dzisiaj i potrwają do końca wtorku (6 października). Więcej informacji na temat drugiej edycji Polish Esport Cup, której partnerem jest Sport.pl, znajdziecie na naszym portalu lub na profilach turnieju w mediach społecznościowych.

Tekst przygotowany przy współpracy z współorganizatorem Actina Pact.

Masz ciekawy temat związany z esportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl.