Nagrody dla MVP turnieju Polish Esport Cup 2020 trafiły do najlepszych graczy!

Kamil Graniczka w VALORANT i Mateusz Cygal w CS:GO w trybie "Wingman" to zdaniem widzów Polish Esport Cup 2020 najlepsi zawodnicy zmagań. Do zawodników - zamiast tradycyjnie wręczanych statuetek - powędrowały profesjonalne komputery gamingowe Actina.
Zobacz wideo

Polish Esport Cup 2020 był pierwszym turniejem zorganizowanym wspólnie przez Sport.pl, Actina i PACT. Co ważne, w zmaganiach w Counter Strike’a mogli wziąć udział jedynie amatorzy i półprofesjonaliści niezwiązani kontraktem z żadną organizacją esportową - jedynie turniej VALORANT miał status “open”. Pomimo tego swój udział zgłosiło aż 2000 graczy.

Mateusz CygalMateusz Cygal fot. archiwum prywatne

42 dni walki na serwerach było okazją do zapoznania się z zawodnikami, których na co dzień nie sposób oglądać na ekranach. Ponad 1 mln widzów, którzy w trakcie trwania turnieju śledzili rozgrywki nie mogło jednak narzekać na nudę. Mimo że uczestnicy to tylko amatorzy sportów elektronicznych, widzowie byli świadkami wielu emocjonujących pojedynków, zagrań taktycznych i akcji, których nie powstydziliby się gracze ze światowej czołówki. 

I właśnie dlatego o tym, do kogo trafi tytuł MVP zadecydowali widzowie oglądający zmagania. Organizatorzy wyłonili po dwóch graczy VALORANT i CS:GO w trybie “Wingman”, którzy w trakcie całego turnieju zdaniem obserwatorów zaprezentowali się najlepiej. W przypadku zmagań CS:GO poza dwoma graczami wyłonionymi przez organizatorów, jednego gracza zgłosić mogli również widzowie. Głosami widzów do grona walczących o tytuł dołączył Mateusz Cygal. I to właśnie on zdobył najwięcej głosów w swojej kategorii i pokonał pozostałych rywali. 

Do MVP turniejów powędrowały profesjonalne komputery Actina o wartości ok. 6 tys. złotych. Maszyny z procesorem AMD Ryzen 7 3700X, 16 GB pamięci RAM i kartą graficzną AMD Radeon RX 5700 to sprzęt, który z pewnością pomoże rozwijać zwycięzcom swoje esportowe kariery.

Kamil GraniczkaKamil Graniczka fot. archiwum prywatne

Zorganizowany przez Sport.pl, PACT i Actina Polish Esport Cup 2020 rozpoczął się 27 kwietnia i trwał do 7 czerwca. Turniej o charakterze on-line odbył się w okresie dużego zagrożenia spowodowanego wirusem COVID-19 i był odpowiedzią na ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią. Zmagania na serwerach przyciągnęły przed ekrany niemal 1,3 mln widzów, którzy mogli śledzić 3 rodzaje rozgrywek - Counter Strike: Global Offensive dla drużyn pięcioosobowych, drużyn dwuosobowych i pierwszy tak duży turniej kategorii “open” w VALORANT - najnowszej produkcji Riot Games.

Tekst przygotowany przez współorganizatora Actina Pact.

Zobacz wideo
Więcej o: