POLISH ESPORT CUP 2020 - znamy zwycięzców!

W sobotę zakończyły się zmagania w ramach turnieju POLISH ESPORT CUP 2020. Do grona zwycięzców dołączył zespół THOSE GUYS i venom9x-.
Zobacz wideo

5000 zł oraz tygodniowy obóz szkoleniowy w Actina Gaming House to nagroda, którą za wygranie turnieju VALORANT otrzyma THOSE GUYS. Zespół zapewnił sobie zwycięstwo w emocjonującym spotkaniu finałowym z ekipą NETopery.

W ostatnim meczu POLISH ESPORT CUP 2020 oglądaliśmy masę błyskotliwych, często nowatorskich zagrań. Pierwsza z map - Haven - zdominowana została przez NETopery. Zawodnicy tej formacji prezentowali na początku finału stabilną, bardzo solidną grę, która przyniosła im zwycięstwo 13:7 i pierwszy punkt mapowy.

Druga mapa zmieniła układ sił. Losy spotkania na korzyść swojej drużyny odwrócił kapitan THOSE GUYS - Aleksander “Zeek” Zygmunt. Ryzyko związane z wyborem niestandardowej postaci opłaciło się. Dzięki nieszablonowemu wyborowi zespół Zeeka nabrał wiatru w żagle i zwyciężył mapę Split wynikiem 13:6.

Kto nie wygrywa 2:0, ten przegrywa 1:2 - stare esportowe powiedzenie sprawdziło się i w tym przypadku. Trzecia mapa zdominowana została przez THOSE GUYS. Doskonałą grą zespołową i indywidualnymi umiejętnościami zawodników drużyna udowodniła, że jej udział w finale nie był przypadkowy. Wygrana 13:8 dała THOSE GUYS decydujący punkt i zwycięstwo w całym turnieju.

W sobotę poznaliśmy również zwycięzcę turnieju CS: GO w trybie “Wingman”. W meczu finałowym naprzeciw siebie stanęły Byyyynie i venom9x-. Spotkania półfinałowe, które obie drużyny wygrały wynikiem 3:0 udowodniły, że ich obecność w decydującym meczu jest nieprzypadkowa.

Pierwszą mapą finału było Vertigo, na której zdecydowanie wyróżniał się gracz drużyny Byyyynie – MakU--. 12 eliminacji oraz doskonała dyspozycja strzelecka jego partnera - PelleGLHF dała zespołowi pewne zwycięstwo wynikiem 9:4.

Kolejną mapą było Inferno, na którym już od samego początku widać było faworyta. Pomimo rozpoczęcia meczu po trudniejszej stronie - w roli atakujących - drużyna venom9x- pewnie szła po zwycięstwo. Zespół powtórzył wynik swoich przeciwników z pierwszej mapy i wygrał Inferno 9:4.

O wyjściu na prowadzenie miał zadecydować Train. Popularne “pociągi” były areną zaciętej walki pomiędzy drużynami. Wymiana ciosów była wyrównana do tego stopnia, że do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. sNxx- wraz z partnerem z zespołu - HSDESIGNER - nie dali w niej szans przeciwnikom i pokonali Byyyynie 12:10.

Venom9x- dzieliła od zwycięstwa jedna mapa. O wygranej zadecydować miał Overpass, którą zespół rozpoczął po stronie broniącej. Pomimo wygrania pierwszej połowy wynikiem 7:1 przeciwnicy nie poddali się. Byyyynie po zmianie stron zaprezentowali doskonałe umiejętności drużynowe i doprowadzili do kolejnego remisu. Na ich nieszczęście, w decydującej rundzie zespołowi nie udało się podłożyć ładunku na czas. Venom9x- zwyciężył Overpass wynikiem 12:9 i zapewnił sobie zwycięstwo w całym turnieju.

Podsumowanie rozgrywek już w niedzielę!

W niedzielę, o godz. 18:00 rozpocznie się wideo-studio podsumowujące POLISH ESPORT CUP 2020. Widzowie będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o finałowych spotkaniach, obejrzeć decydujące akcje oraz posłuchać opinii ekspertów. Transmisja dostępna będzie na fanpage’u Sport.pl na portalu Facebook oraz na kanale Actina (https://www.twitch.tv/actina_pl) na platformie Twitch.tv.

Weź udział w głosowaniu na MVP!

Choć zmagania w POLISH ESPORT CUP 2020 już się skończyły, dla zawodników to nie koniec walki o nagrody. Organizatorzy – Sport.pl, Actina i PACT - przewidzieli dwie nagrody dla graczy VALORANT i CS: GO w trybie “Wingman”, którzy najlepiej zaprezentowali się podczas 4 tygodni zmagań. Eksperci wyłonili dwóch graczy z każdej z rozgrywek - trzecia nominacja zostanie wyłoniona głosami widzów podczas dzisiejszego studio. Szczegóły dotyczące plebiscytu dostępne są na fanpage’u POLISH ESPORT CUP.

Zobacz wideo
Więcej o: