Znamy pierwszego zwycięzcę POLISH ESPORT CUP 2020!

W piątek rozegrała się ostateczna rozgrywka o mistrzowski tytuł POLISH ESPORT CUP 2020 w turnieju Counter Strike: Global Offensive dla półprofesjonalistów.
Zobacz wideo

Do walki o zwycięstwo stanęły dwie najlepsze drużyny turnieju - JEDEN-BARTOSZ-GAMING i Paloma40mix. Przed spotkaniem trudno było wskazać faworyta. Obie drużyny zajęły czołowe miejsca w fazie ligowej (1 i 2), a w dwóch bezpośrednich spotkaniach podzieliły się punktami. Widzowie mogli więc liczyć na wyrównaną walkę i wiele emocji - w końcu gra toczyła się nie tylko o tytuł, ale też 5000 zł i tygodniowe zgrupowanie w profesjonalnym ośrodku szkoleniowym Actina PACT.

Drużyny nie zawiodły. Zmagania rozpoczęły się od emocjonującego pojedynku na mapie de_train. Paloma40mix była bliska zwycięstwa jednak to JEDEN-BARTOSZ-GAMING zgarnął punkt mapowy wygrywając 16:14. Areną kolejnej potyczki była mapa de_vertigo. Tym razem doskonały pokaz umiejętności drużynowych dał zespół Paloma40mix. Widać było, że drużyna czuje się dobrze na tej wymagającej mapie, czego odzwierciedleniem była jej dominacja nad przeciwnikiem.

Jednak ciekawie było nie tylko na serwerze. W trakcie Vertigo, niespodziewanie do duetu komentatorów relacjonujących spotkanie - Łukasza “Prawusa” Ganczewskiego i Mateusza “PAGO” Pągowskiego dołączył Janusz “snax” Pogorzelski, jeden z najbardziej utalentowanych graczy CS: GO. Snax w przeszłości reprezentował takie światowe potęgi jak Virtus.pro i mousesport, a obecnie gra w polskim Illuminar. Paloma40mix wygrała Vertigo wynikiem 16:8 i doprowadziła do trzeciej, decydującej mapy.

O zwycięstwie w turnieju zadecydować miała potyczka na mapie de_inferno. Na swoja korzyść - wynikiem 16:13 - rozstrzygnął ją JEDEN-BARTOSZ-GAMING i to ten zespół może cieszyć się zwycięstwem w pierwszej edycji POLISH ESPORT CUP!

W piątek odbyła się też faza ćwierćfinałowa turnieju w trybie “Wingman”. Choć zespoły CS: GO występują w nim w okrojonych, dwuosobowych składach, to kibice nie mogli narzekać na nudę. Doskonałym przykładem spotkania, które dostarczyło intenstywnych esportowych emocji była potyczka drużyn TEAM Dramat i W11, do którego rozstrzygnięcia potrzebne były aż 4 mapy.

Rywalizacja rozpoczęła się na mapie “Short Dust”, gdzie po zaciętej walce lepszy okazał się Team Dramat (9:5). Kolejna mapa nie poszła po myśli ekipy LUQsoN-a (TEAM Dramat) i to W11 cieszyło się wygraną 9:5 na de_cbble. Mapą numer trzy było de_infero gdzie po raz kolejny LUQsoN okazał się nie do zatrzymania. TEAM Dramat wygrał ją wynikiem 9:6 i wyszedł na prowadzenie w punktach mapowych. Kolejną - jak się okazało ostatnią - mapą był de_overpass.

Zespół W11 robił wszystko, żeby doprowadzić do remisu, ale poza dogrywką na mapie nie było go stać na nic więcej. TEAM Dramat zwyciężył wynikiem 12:10 i zapewnił sobie miejsce w półfinałach. Dużą zasługę w sukcesie swojej drużyny ma LUQsoN – gracz w całym spotkaniu zdobył aż 46 eliminacji.

W pozostałych spotkaniach ćwierćfinałowych zmierzyły się ze sobą venom9x- i Jolters (3:0), Byyyynie i Hedzikowcy (3:0) oraz Mucza Mayana i Zalande (3:0).

Finały VALORANT i CS: GO w trybie “Wingman”

Sobota to ostatni dzień zmagań w ramach POLISH ESPORT CUP 2020. Już dziś poznamy zwycięzców turniejów VALORANT i CS: GO w trybie “Wingman”.

Finałowe zmagania dwuosobowych składów CS: GO poprzedzą spotkania półfinałowe. W pierwszym z nich, rozpoczynającym się o godz. 14:00 naprzeciw siebie staną TEAM DRAMAT i venom9x-. Drugi półfinał, w którym zobaczymy Byyyynie i Mucza Mayana planowany jest na godz. 16:00.

O godz. 17:30 rozpocznie się spotkanie NETopery i GameAgents w turnieju VALORANT. Zespoły zmierzą się ze sobą w finale drabinki przegranych fazy play-off. Zwycięzca tego spotkania awansuje do planowanego na godz. 19:00 finału, w którym na swojego przeciwnika czeka już drużyna THOSE GUYS - zwycięzca górnej drabinki.

Wszystkie spotkania transmitowane będą na platformie Twitch.tv, a wybrane mecze na naszym fanpage’u na portalu Facebook.

POLISH ESPORT CUP 2020 - transmisje:

Chcesz wiedzieć więcej? Wszystkie najważniejsze informacje o POLISH ESPORT CUP 2020 znajdziesz na naszych łamach oraz na fanpage’u wydarzenia na portalu Facebook.

WYDARZENIE NAJWIĘKSZEGO POLSKIEGO TURNIEJU ESPORTOWEGO NA FACEBOOKU

Tekst przygotowany przez współorganizatora Actina Pact.

Zobacz wideo