Legenda skomentuje turniej finałowy. Prawdziwy hit - POLISH ESPORT CUP

W piątek, 5 czerwca o godz. 20:00 rozpoczną się finałowe zmagania w turnieju pięcioosobowych drużyn CS: GO w ramach POLISH ESPORT CUP 2020. O wygraną zawalczą drużyny JEDEN-BARTOSZ-GAMING i Paloma40mix.
Zobacz wideo

Spotkanie rozgrywane w systemie “best of 3” zapowiada się niezwykle ciekawie. JEDEN-BARTOSZ-GAMING to zespół, który zwyciężył w fazie ligowej turnieju i jako lider ze spokojem obserwował zmagania pozostałych drużyn walczących o miejsce w finale. Paloma40mix w fazie ligowej zajęła drugie miejsce, a w drodze do finału musiała zmierzyć się z PLMIX - jedną z drużyn stawianą w roli faworytów. O tym, która z nich wygra POLISH ESPORT CUP 2020 i wzbogaci się o 5000 zł i inne nagrody przekonamy się już dziś wieczorem.

Finałowe spotkanie skomentuje Łukasz “Prawus” Ganczewski - jeden z najpopularniejszych polskich komentatorów i ekspertów CS: GO. W relacji towarzyszyć będzie mu Mateusz “PAGO” Pągowski - popularny streamer, gracz EMERITOS BANDITOS - drużyny występującej w rozgrywkach ESEA, którą poza PAGO tworzą inne gwiazdy polskiej sceny Counter Strike’a - Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski, Piotr "izak" Skowyrski, Paweł "saju" Pawełczak i Damian "Pevor" Kozioł.

GameAgents w drabince “przegranych” POLISH ESPORT CUP 2020

“Przedwczesny finał” - takim mianem spotkanie pomiędzy GameAgents i THOSE GUYS określił Szymon “Majki” Sychta, jeden z komentatorów turnieju VALORANT. W czwartkowym meczu stanęły naprzeciw siebie dwie, obecnie najlepsze polskie drużyny VALORANT. Choć końcowy wynik - 2:0 dla zespołu THOSE GUYS - może sugerować, że spotkanie było jednostronne, w rzeczywistości byliśmy świadkami walki o każdy punkt. O zwycięstwie na rozgrywanych mapach - Split i Haven - decydowały detale. Pierwszą z nich THOSE GUYS wygrało o włos, zdobywając zwycięski punkt w dogrywce i zamykając mapę wynikiem 13:12.

Na drugiej GameAgents było blisko doprowadzenia do remisu. Przy wyniku 3:11, Wiktor “Merkan” Michalak popisał się spektakularną akcją w sytuacji 1 vs. 2. Dzięki nerwom ze stali i wyczuciu gry udało mu się wyeliminować wszystkich rywali oraz rozbroić podłożony ładunek. “Merkan” nie tylko zdobył ważny punkt. GameAgents po jego akcji nabrało wiatru w żagle i urwało rywalom jeszcze 7 punktów. Ostatecznie to jednak zespół THOSE GUYS zwyciężył mapę wynikiem 13:11 i całe spotkanie 2:0. GameAgents spadło do dolnej drabinki, a kolejna przegrana będzie oznaczać dla drużyny odpadnięcie z rozgrywek. O tym, czy uda im się pozostać w walce przekonamy się w piątek. O godz. 17:30 zespół rozegra decydujące spotkanie z ONE410.

W piątek popołudniu, poza wielkim finałem turnieju półprofesjonalistów CS: GO, rozegrane zostaną kolejne spotkania POLISH ESPORT CUP 2020. W fazę ćwierćfinałową wkraczają zmagania zawodników w turnieju w trybie “Wingman” - pierwszy z meczy rozpocznie się o godz. 15:00. Walkę w fazie play-off kontynuują również gracze VALORANT. Wszystkie spotkania transmitowane będą na platformie Twitch.tv, a wybrane mecze na naszym fanpage’u na portalu Facebook.

POLISH ESPORT CUP 2020 - transmisje:

Counter Strike: Global Offensive w trybie klasycznym - Kanał Polish Esport Cup (start - godz. 20:00)

VALORANT - Kanał Actina (start - godz. 16:00)

Counter Strike: Global Offensive w trybie “Wingman” - Kanał PACT TV  (start - godz. 15:00)

Chcesz wiedzieć więcej? Wszystkie najważniejsze informacje o POLISH ESPORT CUP 2020 znajdziesz na naszych łamach oraz na fanpage’u wydarzenia na portalu Facebook.

WYDARZENIE NAJWIĘKSZEGO POLSKIEGO TURNIEJU ESPORTOWEGO NA FACEBOOKU

Tekst przygotowany przez współorganizatora Actina Pact.

Zobacz wideo