Legenda skomentuje turniej finałowy. Prawdziwy hit - POLISH ESPORT CUP

W piątek, 5 czerwca o godz. 20:00 rozpoczną się finałowe zmagania w turnieju pięcioosobowych drużyn CS: GO w ramach POLISH ESPORT CUP 2020. O wygraną zawalczą drużyny JEDEN-BARTOSZ-GAMING i Paloma40mix.
Zobacz wideo

Spotkanie rozgrywane w systemie “best of 3” zapowiada się niezwykle ciekawie. JEDEN-BARTOSZ-GAMING to zespół, który zwyciężył w fazie ligowej turnieju i jako lider ze spokojem obserwował zmagania pozostałych drużyn walczących o miejsce w finale. Paloma40mix w fazie ligowej zajęła drugie miejsce, a w drodze do finału musiała zmierzyć się z PLMIX - jedną z drużyn stawianą w roli faworytów. O tym, która z nich wygra POLISH ESPORT CUP 2020 i wzbogaci się o 5000 zł i inne nagrody przekonamy się już dziś wieczorem.

Finałowe spotkanie skomentuje Łukasz “Prawus” Ganczewski - jeden z najpopularniejszych polskich komentatorów i ekspertów CS: GO. W relacji towarzyszyć będzie mu Mateusz “PAGO” Pągowski - popularny streamer, gracz EMERITOS BANDITOS - drużyny występującej w rozgrywkach ESEA, którą poza PAGO tworzą inne gwiazdy polskiej sceny Counter Strike’a - Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski, Piotr "izak" Skowyrski, Paweł "saju" Pawełczak i Damian "Pevor" Kozioł.

GameAgents w drabince “przegranych” POLISH ESPORT CUP 2020

“Przedwczesny finał” - takim mianem spotkanie pomiędzy GameAgents i THOSE GUYS określił Szymon “Majki” Sychta, jeden z komentatorów turnieju VALORANT. W czwartkowym meczu stanęły naprzeciw siebie dwie, obecnie najlepsze polskie drużyny VALORANT. Choć końcowy wynik - 2:0 dla zespołu THOSE GUYS - może sugerować, że spotkanie było jednostronne, w rzeczywistości byliśmy świadkami walki o każdy punkt. O zwycięstwie na rozgrywanych mapach - Split i Haven - decydowały detale. Pierwszą z nich THOSE GUYS wygrało o włos, zdobywając zwycięski punkt w dogrywce i zamykając mapę wynikiem 13:12.

Na drugiej GameAgents było blisko doprowadzenia do remisu. Przy wyniku 3:11, Wiktor “Merkan” Michalak popisał się spektakularną akcją w sytuacji 1 vs. 2. Dzięki nerwom ze stali i wyczuciu gry udało mu się wyeliminować wszystkich rywali oraz rozbroić podłożony ładunek. “Merkan” nie tylko zdobył ważny punkt. GameAgents po jego akcji nabrało wiatru w żagle i urwało rywalom jeszcze 7 punktów. Ostatecznie to jednak zespół THOSE GUYS zwyciężył mapę wynikiem 13:11 i całe spotkanie 2:0. GameAgents spadło do dolnej drabinki, a kolejna przegrana będzie oznaczać dla drużyny odpadnięcie z rozgrywek. O tym, czy uda im się pozostać w walce przekonamy się w piątek. O godz. 17:30 zespół rozegra decydujące spotkanie z ONE410.

W piątek popołudniu, poza wielkim finałem turnieju półprofesjonalistów CS: GO, rozegrane zostaną kolejne spotkania POLISH ESPORT CUP 2020. W fazę ćwierćfinałową wkraczają zmagania zawodników w turnieju w trybie “Wingman” - pierwszy z meczy rozpocznie się o godz. 15:00. Walkę w fazie play-off kontynuują również gracze VALORANT. Wszystkie spotkania transmitowane będą na platformie Twitch.tv, a wybrane mecze na naszym fanpage’u na portalu Facebook.

POLISH ESPORT CUP 2020 - transmisje:

Counter Strike: Global Offensive w trybie klasycznym - Kanał Polish Esport Cup (start - godz. 20:00)

VALORANT - Kanał Actina (start - godz. 16:00)

Counter Strike: Global Offensive w trybie “Wingman” - Kanał PACT TV  (start - godz. 15:00)

Chcesz wiedzieć więcej? Wszystkie najważniejsze informacje o POLISH ESPORT CUP 2020 znajdziesz na naszych łamach oraz na fanpage’u wydarzenia na portalu Facebook.

WYDARZENIE NAJWIĘKSZEGO POLSKIEGO TURNIEJU ESPORTOWEGO NA FACEBOOKU

Tekst przygotowany przez współorganizatora Actina Pact.

Zobacz wideo
Więcej o: