To koniec! Faworyt przedwcześnie odpadł! Wielkie zaskoczenie - POLISH ESPORT CUP

W środę, po kilku dniach przerwy związanej z premierą gry - do walki w ramach POLISH ESPORT CUP 2020 wróciły drużyny biorące udział w turnieju VALORANT.
Zobacz wideo

Potyczki, które w środę mieli okazję śledzić fani esportu, rozpoczęły fazę play-off, która wyłoni zwycięzcę całego turnieju. W pierwszym meczu dnia naprzeciw siebie stanęły zespoły RainbowMind i THOSE GUYS. Zwycięsko wyszła z niego drużyna THOSE GUYS, która pokonała przeciwników wynikiem 2:0. Kolejne spotkanie rozgrywało się pomiędzy GameAgents i Formalność. Podobnie jak w pierwszym meczu, tak i tutaj potyczka zakończyła się wynikiem 2:0. Wygrana dla drużyny GameAgents była tylko formalnością. Zespół od początku rozgrywek prezentuje świetną formę, dzięki czemu zwrócił na siebie uwagę serbskiej organizacji, która zaoferowała zawodnikom kontrakt.

Spotkaniem wieczoru była niewątpliwie walka ONE410 z drużyną NETopery. Naprzeciw siebie stanęły drużyny, które na swoim koncie mają aktualny tytuł Mistrza i Wicemistrza Europy w ZULA. Przebieg spotkania był emocjonujący. Na pierwszej z map - Haven - widzowie mieli okazję obejrzeć aż 24 rundy. Na swoją korzyść rozstrzygnęły ją NETopery, wygrywając 13:11. Druga mapa nie przyniosła przełamania drużynie ONE410. Pomimo walki do samego końca nie udało się jej zdobyć przewagi i to NETopery dopisały drugi punkt na swoje konto.

Andrzej “Śledziu” Śledź - komentator rozgrywek - zwraca uwagę, że NETopery sporą część swojego sukcesu zawdzięczają Bartkowi "Barteklewl" Lewandowskiemu. Zawodnik zapewnił swojej drużynie punkt meczowy na pierwszej mapie tego spotkania błyskotliwym zagraniem i eliminacją ostatnich trzech zawodników drużyny przeciwnej w zaledwie 2 sekundy! NETopery w kolejnym spotkaniu zmierzą się z BullES - zespołem, który wygrał swój środowy mecz z ESSA wynikiem 2:0.

Zobacz wideo

Koniec turnieju dla PLMIX. Faworyt kończy na 3. miejscu!

Środa przyniosła niemałe zaskoczenie w turnieju półprofesjonalistów CS: GO. PLMIX - drużyna, która od początku stawiana była w roli faworytów uległa Paloma40mix i zakończyła swój udział w POLISH ESPORT CUP 2020 na 3. miejscu. Zespół, który w swoim składzie ma wielu rozpoznawalnych na polskiej scenie CS: GO zawodników - w tym byłych profesjonalistów - nie sprostał oczekiwaniom. Mecz zaczął się od zwycięstwa Paloma40mix na mapie de_vertigo wynikiem 16:12. Areną kolejnej potyczki była mapa de_train. PLMIX zdominował swoich przeciwników i w ekspresowym tempie zakończył “pociągi” wynikiem 16:4. Druzgocąca przegrana nie załamała jednak Paloma40mix. Na trzeciej, decydującej mapie - de_nuke - zespół wykazał się niesamowitą determinacją i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Mapa zakończyła się wynikiem 16:12 i to Paloma40mix cieszyła się awansem do finału, który odbędzie się już w piątek, 5 czerwca o godz. 17:30.

W czwartek kontynuujemy zmagania w ramach POLISH ESPORT CUP 2020. Na widzów czekają kolejne spotkania w turnieju CS: GO w trybie “Wingman” i dalszy etap fazy play-off turnieju VALORANT. Wszystkie mecze transmitowane będą na platformie Twitch.tv, a wybrane spotkania na fanpage’u Sport.pl na portalu Facebook.

POLISH ESPORT CUP 2020 - transmisje:

VALORANT - Kanał Actina (start - godz. 16:00)

Counter Strike: Global Offensive w trybie “Wingman” - Kanał PACT TV (start - godz. 18:30)

Chcesz wiedzieć więcej? Wszystkie najważniejsze informacje o POLISH ESPORT CUP 2020 znajdziesz na naszych łamach oraz na fanpage’u wydarzenia na portalu Facebook.

WYDARZENIE NAJWIĘKSZEGO POLSKIEGO TURNIEJU ESPORTOWEGO NA FACEBOOKU

Tekst przygotowany przez współorganizatora Actina Pact.

Zobacz wideo
Zobacz wideo
Zobacz wideo