Faworyt poza turniejem! Niespodzianka w POLISH ESPORT CUP 2020

Marcepany - jedna z drużyn stawianych w roli faworytów w zmaganiach Counter Strike'a przegrała swoje spotkanie i pożegnała się z turniejem POLISH ESPORT CUP 2020. Esportowych emocji nie brakowało również w zmaganiach w trybie "Wingman" - wtorek (02.06) wyłonił kolejne 2 drużyny, które zobaczymy w ćwierćfinałach.
Zobacz wideo

Przeciwnikiem zespołu Marcepany była drużyna Last Rites. Pomimo, że Last Rites po etapie ligowym zajmował 4 miejsce, to ich przeciwnicy stawiani byli w roli faworytów. Przebieg meczu szybko zweryfikował predykcje ekspertów. Drużyna Last Rites od samego początku zdominowała przeciwników i pewnie zwyciężyła pierwszą mapę - de_inferno - wynikiem 16:11. Kolejna potyczka nie odwróciła losów spotkania. Zespół Marcepany pomimo walki do samego końca przegrał de_mirage 14:16 i pożegnał się z POLISH ESPORT CUP 2020. Last Rites w kolejnym spotkaniu - w środę, 03.06 o godz. 17:00 - zmierzy się z PLMIX.

Widowisko na najwyższym poziomie dostarczyły drużyny walczące w finałach gruby C i D w turnieju w trybie “Wingman”. We wtorek widzowie mieli okazję zobaczyć dwie emocjonujące potyczki. W pierwszym spotkaniu zmierzyły się ze sobą drużyny Hedzikowcy i Rzuf, w drugim - Mucza Mayana oraz Klan na drzewie.

Mecz Hedzikowców z Rzuf rozpoczął się na mapie de_train. Pomimo początkowej inicjatyw przejętej przez Rzuf, której wynikiem była spora przewaga, to Hedzikowcy wyszli zwycięsko z potyczki. Najpierw odrobili stratę punktową doprowadzając do remisu, a następnie przechylili szalę na swoją stronę i zamknęli mapę wynikiem 9:7. Drugą i ostatnią areną spotkania była mapa de_vertigo. Gdy wydawało się, że to już koniec marzeń drużyny Rzuf, jej zawodnicy wrócili z wynikiem i doprowadzili do dogrywki. Niestety, sił wystarczyło tylko na tyle i to Hedzikowcy wygrali mapę 12:9 i całe spotkanie wynikiem 2:0. W spotkaniu wyróżniał się gracz zwycięskiego zespołu - YaNoOOO, który zdobył łącznie 27 eliminacji i 12 tytułów MVP rund.

Jeszcze więcej działo się w drugim spotkaniu. Do rozstrzygnięcia pomiędzy Mucza Mayana i Klan na drzewie potrzebne były aż 3 mapy. Na pierwszej - de_cbble - swoją dominację zaznaczyli gracze Mucza Mayana. Wygrali 9:4 i od awansu do ćwierćfinałów dzieliła ich tylko jedna wygrana mapa. Na to jednak nie pozwolili gracze Klanu na drzewie. Na mapie de_shortnuke nie dali Mucza Mayana żadnych szans. Pozwolili im na zdobycie tylko 4 eliminacji i jednego punktu, wygrywając potyczkę 9:1. Decydująca była mapa de_inferno. Pierwszą połowę wynikiem 6:2 wygrała Mucza Mayana. Po zmianie stron zespół nie oddał już prowadzenia i zwyciężył 9:6, a całe spotkanie 2:1.

Zobacz wideo

Kolejne zmagania w ramach POLISH ESPORT CUP 2020 już dzisiaj! Rozegrane zostaną finały grup E i F w turnieju w trybie “Wingman” i 2 spotkania w turnieju półprofesjonalistów CS: GO. Do walki na serwerach wracają również gracze VALORANT. Wszystkie mecze transmitowane będą na platformie Twitch.tv, a wybrane rozgrywki na naszym fanpage’u na portalu Facebook.

POLISH ESPORT CUP 2020 - transmisje:

Chcesz wiedzieć więcej? Wszystkie najważniejsze informacje o POLISH ESPORT CUP 2020 znajdziesz na naszych łamach oraz na fanpage’u wydarzenia na portalu Facebook.

WYDARZENIE NAJWIĘKSZEGO POLSKIEGO TURNIEJU ESPORTOWEGO NA FACEBOOKU

Tekst przygotowany przez współorganizatora Actina Pact.

Zobacz wideo