Faworyt poza turniejem! Niespodzianka w POLISH ESPORT CUP 2020

Marcepany - jedna z drużyn stawianych w roli faworytów w zmaganiach Counter Strike'a przegrała swoje spotkanie i pożegnała się z turniejem POLISH ESPORT CUP 2020. Esportowych emocji nie brakowało również w zmaganiach w trybie "Wingman" - wtorek (02.06) wyłonił kolejne 2 drużyny, które zobaczymy w ćwierćfinałach.
Zobacz wideo

Przeciwnikiem zespołu Marcepany była drużyna Last Rites. Pomimo, że Last Rites po etapie ligowym zajmował 4 miejsce, to ich przeciwnicy stawiani byli w roli faworytów. Przebieg meczu szybko zweryfikował predykcje ekspertów. Drużyna Last Rites od samego początku zdominowała przeciwników i pewnie zwyciężyła pierwszą mapę - de_inferno - wynikiem 16:11. Kolejna potyczka nie odwróciła losów spotkania. Zespół Marcepany pomimo walki do samego końca przegrał de_mirage 14:16 i pożegnał się z POLISH ESPORT CUP 2020. Last Rites w kolejnym spotkaniu - w środę, 03.06 o godz. 17:00 - zmierzy się z PLMIX.

Widowisko na najwyższym poziomie dostarczyły drużyny walczące w finałach gruby C i D w turnieju w trybie “Wingman”. We wtorek widzowie mieli okazję zobaczyć dwie emocjonujące potyczki. W pierwszym spotkaniu zmierzyły się ze sobą drużyny Hedzikowcy i Rzuf, w drugim - Mucza Mayana oraz Klan na drzewie.

Mecz Hedzikowców z Rzuf rozpoczął się na mapie de_train. Pomimo początkowej inicjatyw przejętej przez Rzuf, której wynikiem była spora przewaga, to Hedzikowcy wyszli zwycięsko z potyczki. Najpierw odrobili stratę punktową doprowadzając do remisu, a następnie przechylili szalę na swoją stronę i zamknęli mapę wynikiem 9:7. Drugą i ostatnią areną spotkania była mapa de_vertigo. Gdy wydawało się, że to już koniec marzeń drużyny Rzuf, jej zawodnicy wrócili z wynikiem i doprowadzili do dogrywki. Niestety, sił wystarczyło tylko na tyle i to Hedzikowcy wygrali mapę 12:9 i całe spotkanie wynikiem 2:0. W spotkaniu wyróżniał się gracz zwycięskiego zespołu - YaNoOOO, który zdobył łącznie 27 eliminacji i 12 tytułów MVP rund.

Jeszcze więcej działo się w drugim spotkaniu. Do rozstrzygnięcia pomiędzy Mucza Mayana i Klan na drzewie potrzebne były aż 3 mapy. Na pierwszej - de_cbble - swoją dominację zaznaczyli gracze Mucza Mayana. Wygrali 9:4 i od awansu do ćwierćfinałów dzieliła ich tylko jedna wygrana mapa. Na to jednak nie pozwolili gracze Klanu na drzewie. Na mapie de_shortnuke nie dali Mucza Mayana żadnych szans. Pozwolili im na zdobycie tylko 4 eliminacji i jednego punktu, wygrywając potyczkę 9:1. Decydująca była mapa de_inferno. Pierwszą połowę wynikiem 6:2 wygrała Mucza Mayana. Po zmianie stron zespół nie oddał już prowadzenia i zwyciężył 9:6, a całe spotkanie 2:1.

Zobacz wideo

Kolejne zmagania w ramach POLISH ESPORT CUP 2020 już dzisiaj! Rozegrane zostaną finały grup E i F w turnieju w trybie “Wingman” i 2 spotkania w turnieju półprofesjonalistów CS: GO. Do walki na serwerach wracają również gracze VALORANT. Wszystkie mecze transmitowane będą na platformie Twitch.tv, a wybrane rozgrywki na naszym fanpage’u na portalu Facebook.

POLISH ESPORT CUP 2020 - transmisje:

Chcesz wiedzieć więcej? Wszystkie najważniejsze informacje o POLISH ESPORT CUP 2020 znajdziesz na naszych łamach oraz na fanpage’u wydarzenia na portalu Facebook.

WYDARZENIE NAJWIĘKSZEGO POLSKIEGO TURNIEJU ESPORTOWEGO NA FACEBOOKU

Tekst przygotowany przez współorganizatora Actina Pact.

Zobacz wideo
Więcej o: