Detonowanie ładunków wybuchowych zdecydowało! Kibice byli zaskoczeni - POLISH ESPORT CUP 2020

W poniedziałek rozpoczęły się finałowe zmagania turnieju CS: GO 5 vs. 5 i w trybie "Wingman" rozgrywanych w ramach POLISH ESPORT CUP 2020.
Zobacz wideo

Widzowie mieli okazję obejrzeć dwa spotkania kończące walkę w grupie A i B w turnieju dla drużyn dwuosobowych. Bezpośredni awans do ćwierćfinałów turnieju w trybie “Wingman” zapewniły sobie zespoły TEAM DRAMAT i venom9x-.

Pierwszy z nich pewnie pokonał CatsAndBats. Choć obserwatorzy i eksperci liczyli na wyrównane spotkanie, TEAM DRAMAT nie dał przeciwnikom żadnych szans. MVP meczu - LUqsoN, wraz ze swoim kompanem pozbawił CatsAndBats jakichkolwiek nadziei wygrywając pewnie 2:0 (9:2, 9:5).

W drugim meczu dnia venom9x- stanął naprzeciw drużyny FORMA-JEST. Pomimo, że mecz zakończył się wynikiem 2:0, kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Na pierwszej z rozgrywanych map zespół venom9x- zdominował swoich rywali oddając im tylko 1 punkt. Przegrana 1:9 nie załamała jednak graczy FORMA-JEST. Pomimo srogiego lania na de_inferno zawodnicy nie poddali się i walczyli do końca. Na drugiej mapie prowadzili nawet przez większą część potyczki. Niestety to nie wystarczyło do pokonania przeciwników i doprowadzenia do remisu w mapach. Drużyna venom9x- najpierw doprowadziła do remisu i dogrywki, a następnie wygrała de_train 12:9 zapewniając sobie zwycięstwo w całym spotkaniu.

Z przyczyn technicznych w poniedziałek odbyło się tylko jedno z zaplanowanych spotkań półprofesjonalistów w turnieju CS: GO. Naprzeciw siebie stanęły Team OveRules (6 miejsce w etapie ligowym) i Marcepany (5 miejsce). Mecz był wyrównany i zakończył się wynikiem 2:1 dla zespołu Marcepany. Dużą zasługę w zwycięstwie swojej drużyny mieli Shatar i Magne3tic. Pierwszy z nich zdobył 30 eliminacji na wygranej 16:14 mapie de_dust2, drugi taką samą liczbę eliminacji zdobył na wygranej 16:8 mapie de_mirage. Warto podkreślić skuteczność zespołu po stronie atakującej - Marcepany w całym spotkaniu zdobyli aż 16 punktów poprzez podłożenie, a następnie zdetonowanie ładunku wybuchowego.

Kolejne mecze w ramach organizowanego przez Sport.pl, Actina i PACT turnieju POLISH ESPORT CUP 2020 już we wtorek (02.06). Rozegrane zostaną dwa kolejne spotkania zmagań w trybie “Wingman” oraz spotkanie turnieju semi-pro, które nie odbyło się w poniedziałek z przyczyn technicznych.

POLISH ESPORT CUP 2020 - transmisje:

Counter Strike: Global Offensive w trybie “Wingman” - Kanał PACT TV, godz. 18:30

Counter Strike: Global Offensive w trybie klasycznym - Kanał Polish Esport Cup, godz. 21:00

Chcesz wiedzieć więcej? Wszystkie najważniejsze informacje o POLISH ESPORT CUP 2020 znajdziesz na naszych łamach oraz na fanpage’u wydarzenia na portalu Facebook.

WYDARZENIE NAJWIĘKSZEGO POLSKIEGO TURNIEJU ESPORTOWEGO NA FACEBOOKU

Tekst przygotowany przez współorganizatora Actina Pact.

Zobacz wideo
Więcej o: