Detonowanie ładunków wybuchowych zdecydowało! Kibice byli zaskoczeni - POLISH ESPORT CUP 2020

W poniedziałek rozpoczęły się finałowe zmagania turnieju CS: GO 5 vs. 5 i w trybie "Wingman" rozgrywanych w ramach POLISH ESPORT CUP 2020.
Zobacz wideo

Widzowie mieli okazję obejrzeć dwa spotkania kończące walkę w grupie A i B w turnieju dla drużyn dwuosobowych. Bezpośredni awans do ćwierćfinałów turnieju w trybie “Wingman” zapewniły sobie zespoły TEAM DRAMAT i venom9x-.

Pierwszy z nich pewnie pokonał CatsAndBats. Choć obserwatorzy i eksperci liczyli na wyrównane spotkanie, TEAM DRAMAT nie dał przeciwnikom żadnych szans. MVP meczu - LUqsoN, wraz ze swoim kompanem pozbawił CatsAndBats jakichkolwiek nadziei wygrywając pewnie 2:0 (9:2, 9:5).

W drugim meczu dnia venom9x- stanął naprzeciw drużyny FORMA-JEST. Pomimo, że mecz zakończył się wynikiem 2:0, kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Na pierwszej z rozgrywanych map zespół venom9x- zdominował swoich rywali oddając im tylko 1 punkt. Przegrana 1:9 nie załamała jednak graczy FORMA-JEST. Pomimo srogiego lania na de_inferno zawodnicy nie poddali się i walczyli do końca. Na drugiej mapie prowadzili nawet przez większą część potyczki. Niestety to nie wystarczyło do pokonania przeciwników i doprowadzenia do remisu w mapach. Drużyna venom9x- najpierw doprowadziła do remisu i dogrywki, a następnie wygrała de_train 12:9 zapewniając sobie zwycięstwo w całym spotkaniu.

Z przyczyn technicznych w poniedziałek odbyło się tylko jedno z zaplanowanych spotkań półprofesjonalistów w turnieju CS: GO. Naprzeciw siebie stanęły Team OveRules (6 miejsce w etapie ligowym) i Marcepany (5 miejsce). Mecz był wyrównany i zakończył się wynikiem 2:1 dla zespołu Marcepany. Dużą zasługę w zwycięstwie swojej drużyny mieli Shatar i Magne3tic. Pierwszy z nich zdobył 30 eliminacji na wygranej 16:14 mapie de_dust2, drugi taką samą liczbę eliminacji zdobył na wygranej 16:8 mapie de_mirage. Warto podkreślić skuteczność zespołu po stronie atakującej - Marcepany w całym spotkaniu zdobyli aż 16 punktów poprzez podłożenie, a następnie zdetonowanie ładunku wybuchowego.

Kolejne mecze w ramach organizowanego przez Sport.pl, Actina i PACT turnieju POLISH ESPORT CUP 2020 już we wtorek (02.06). Rozegrane zostaną dwa kolejne spotkania zmagań w trybie “Wingman” oraz spotkanie turnieju semi-pro, które nie odbyło się w poniedziałek z przyczyn technicznych.

POLISH ESPORT CUP 2020 - transmisje:

Counter Strike: Global Offensive w trybie “Wingman” - Kanał PACT TV, godz. 18:30

Counter Strike: Global Offensive w trybie klasycznym - Kanał Polish Esport Cup, godz. 21:00

Chcesz wiedzieć więcej? Wszystkie najważniejsze informacje o POLISH ESPORT CUP 2020 znajdziesz na naszych łamach oraz na fanpage’u wydarzenia na portalu Facebook.

WYDARZENIE NAJWIĘKSZEGO POLSKIEGO TURNIEJU ESPORTOWEGO NA FACEBOOKU

Tekst przygotowany przez współorganizatora Actina Pact.

Zobacz wideo