POLISH ESPORT CUP 2020. Zacięta walka o każdy punkt! Spotkanie TOUCHGG i W11 pełne emocji!

Kibice oglądający wczoraj zmagania drużyn CS: GO w trybie "Wingman" z pewnością zapamiętają ten mecz na długo. 3 mapy, dogrywki i walkę do samego końca zaprezentowali zawodnicy TOUCHGG i W11 w swoim czwartkowym (28.05) spotkaniu.
Zobacz wideo

Początek pierwszej mapy - de_shortnuke - nie zapowiadał jeszcze emocji. Gracze W11 po pierwszej połowie prowadzili pewnie 7:1. Po zmianie strony doszło do comeback’u TOUCHGG. Wygrali oni niemal wszystkie rundy i doprowadzili do remisu. Do rozstrzygnięcia mapy potrzebne były aż 3 dogrywki. Po prawie 45 minutach walki pierwszy punkt na swoim koncie zapisała drużyna TOUCHGG pokonując W11 15:13.

Po krótkiej przerwie zawodnicy powrócili na mapę de_vertigo. Tym razem TOUCHGG nie zdołał wrócić z wynikiem i uległ przeciwnikom prezentującym niesamowite zagrania taktyczne. W11 zwyciężyło 9:4, dzięki czemu doprowadzili do remisu w mapach.

O wygranej w całym spotkaniu zadecydować miała potyczka na mapie de_overpas. Doskonała celność zespołu TOUCHGG, w której ponad 75% strzałów kończonych było eliminacją nie wystarczyła. Po raz kolejny górą była drużyna W11, która wygrała mapę 9:5 i całe spotkanie wynikiem 2:1. Dużą zasługę w sukcesie miał Nafar. Gracz W11 zaprezentował świetną dyspozycję indywidualną zapisując na swoim koncie aż 42 eliminacje.

W czwartek toczyła się również walka o ostatnie miejsce w finałowej 6-tce turnieju drużyn pięcioosobowych. Niestety, nie udało się do niej dostać drużynie OGA Lakers. Choć miała ona szanse na awans, to nie wykorzystała jej. Przegrana w decydującym spotkaniu z zespołem Marcepany (11:16) pogrzebała marzenia i zakończyła udział OGA Lakers w turnieju POLISH ESPORT CUP 2020 na fazie grupowej.

Walka o zwycięstwo w organizowanym przez Sport.pl, Actina i PACT turnieju wróci w poniedziałek (1.06). Zmagania zawodników będzie można śledzić na naszym fanpage’u na portalu Facebook oraz na turniejowych kanałach na platformie Twitch.tv.

POLISH ESPORT CUP 2020 - transmisje:

Counter Strike: Global Offensive w trybie “Wingman” - Kanał PACT TV

Counter Strike: Global Offensive w trybie klasycznym - Kanał Polish Esport Cup oraz Polish Esport Cup 2

VALORANT - Kanał Actina

Chcesz wiedzieć więcej? Wszystkie najważniejsze informacje o POLISH ESPORT CUP 2020 znajdziesz na naszych łamach oraz na fanpage’u wydarzenia na portalu Facebook.

WYDARZENIE NAJWIĘKSZEGO POLSKIEGO TURNIEJU ESPORTOWEGO NA FACEBOOKU

Tekst przygotowany przez współorganizatora Actina Pact.

Zobacz wideo
Więcej o: