POLISH ESPORT CUP 2020. Walka o finały w turniejach Counter Strike'a trwa!

W środę zakończyła się faza grupowa w turnieju VALORANT. Wzrok widzów przeniósł się na graczy CS: GO, którzy nadal walczą o awans do fazy finałowej POLISH ESPORT CUP 2020.
Zobacz wideo

Zmiany w czołówce ligowej tabeli turnieju Counter Strike: Global Offensive dla półprofesjonalistów. Na jej czoło po wczorajszej świetnej grze wskoczyła drużyna Last Rites. W środowych meczach zespół pokonał m.in. Paloma40mix wynikiem 16:13. Wysoką formę w tym spotkaniu zaprezentował zawodnik Last Rites - CKY, który na swoim koncie zapisał aż 26 eliminacji. Kolejne 3 punkty zespół zdobył wygrywając pewnie z FREEEEEELO (16:1). Widzowie śledzący zmagania Last Rites powinni zwrócić również uwagę na MonsteR’a. Gracz doskonale odnajduje się nawet w trudnych sytuacjach - w jednym ze spotkań, pozostając samemu na placu boju poradził sobie z czterema przeciwnikami.

W turnieju CS: GO w trybie “Wingman” BYYYNIE nie dają szans swoim przeciwnikom. Zespół, w którym oglądać można graczy “MakU--” i "PelleGLHF”, grał we środę jak z nut, wygrywając pewnie półfinałowe spotkanie grupy F z drużyną AgrSv! W zakończonym 2:0 meczu doskonałą postawą wyróżnił się “MakU--”, który na swoim koncie zapisał 10 eliminacji, 2 asysty i tylko 1 porażkę na decydującej mapie.

W kończącym zmagania grupowe dniu, do grona finalistów turnieju VALORANT dołączyły dwa ostatnie zespoły - NETopery i BullES. W ich bezpośrednim spotkaniu doszło do emocjonującej, trzymapowej walki. Po druzgocącej przegranej (2:13) na pierwszej mapie zespół NETopery nie był w dobrej sytuacji. Porażka z BullES oznaczałaby stratę szans na finał, dlatego po krótkiej przerwie zespół wrócił wyjątkowo zmotywowany. Wygrali oni dwie kolejne mapy (13:7, 13:6) rozstrzygając spotkanie na swoją korzyść wynikiem 2:1 i zapewniając sobie awans. Drużynie BullES awans dała natomiast wygrana w spotkaniu z Nie Kisimy Ulti - zespołem, który pomimo braku szans na awans wykazał się ogromną wolą walki.

BAGNO z wielkim wyróżnieniem od Serbów!

Wśród drużyn, które zobaczymy w rozpoczynających się 3 czerwca finałach jest również zespół BAGNO. Swoimi dobrymi występami w fazie grupowej POLISH ESPORT CUP 2020 drużyna zwróciła uwagę nie tylko widzów, ale też serbskiej organizacji esportowej GameAgents, która zdecydowała się zaoferować jej kontrakt. - Przed turniejem dopiero zaczynaliśmy rozmowy z zarządem GameAgents. Na bieżąco informowaliśmy ich o wynikach z fazy grupowej i z dnia na dzień rozmowy nabierały tempa. Przedstawiciele GA oglądali nasz ostatni mecz i to po nim dostaliśmy informacje, że chcieliby, abyśmy reprezentowali ich organizacje. - mówi Michał “Plaski” Misior, jeden z graczy drużyny BAGNO. Zapytany co sądzi o tym, że turniej, w którym bierze udział można śledzić m.in. na Sport.pl odpowiedział:

- Cieszę się, że w świat esportu zagłębia się coraz więcej osób. Chciałbym również zachęcić widzów, aby sami spróbowali swoich sił w różnych grach zespołowych, bo jest to świetna forma rozrywki.

POLISH ESPORT CUP 2020 - transmisje:

Chcesz wiedzieć więcej? Wszystkie najważniejsze informacje o POLISH ESPORT CUP 2020 znajdziesz na naszych łamach oraz na fanpage’u wydarzenia na portalu Facebook.

WYDARZENIE NAJWIĘKSZEGO POLSKIEGO TURNIEJU ESPORTOWEGO NA FACEBOOKU

Tekst przygotowany przez współorganizatora Actina Pact.

Zobacz wideo
Więcej o: