POLISH ESPORT CUP 2020. Walka o finały w turniejach Counter Strike'a trwa!

W środę zakończyła się faza grupowa w turnieju VALORANT. Wzrok widzów przeniósł się na graczy CS: GO, którzy nadal walczą o awans do fazy finałowej POLISH ESPORT CUP 2020.
Zobacz wideo

Zmiany w czołówce ligowej tabeli turnieju Counter Strike: Global Offensive dla półprofesjonalistów. Na jej czoło po wczorajszej świetnej grze wskoczyła drużyna Last Rites. W środowych meczach zespół pokonał m.in. Paloma40mix wynikiem 16:13. Wysoką formę w tym spotkaniu zaprezentował zawodnik Last Rites - CKY, który na swoim koncie zapisał aż 26 eliminacji. Kolejne 3 punkty zespół zdobył wygrywając pewnie z FREEEEEELO (16:1). Widzowie śledzący zmagania Last Rites powinni zwrócić również uwagę na MonsteR’a. Gracz doskonale odnajduje się nawet w trudnych sytuacjach - w jednym ze spotkań, pozostając samemu na placu boju poradził sobie z czterema przeciwnikami.

W turnieju CS: GO w trybie “Wingman” BYYYNIE nie dają szans swoim przeciwnikom. Zespół, w którym oglądać można graczy “MakU--” i "PelleGLHF”, grał we środę jak z nut, wygrywając pewnie półfinałowe spotkanie grupy F z drużyną AgrSv! W zakończonym 2:0 meczu doskonałą postawą wyróżnił się “MakU--”, który na swoim koncie zapisał 10 eliminacji, 2 asysty i tylko 1 porażkę na decydującej mapie.

W kończącym zmagania grupowe dniu, do grona finalistów turnieju VALORANT dołączyły dwa ostatnie zespoły - NETopery i BullES. W ich bezpośrednim spotkaniu doszło do emocjonującej, trzymapowej walki. Po druzgocącej przegranej (2:13) na pierwszej mapie zespół NETopery nie był w dobrej sytuacji. Porażka z BullES oznaczałaby stratę szans na finał, dlatego po krótkiej przerwie zespół wrócił wyjątkowo zmotywowany. Wygrali oni dwie kolejne mapy (13:7, 13:6) rozstrzygając spotkanie na swoją korzyść wynikiem 2:1 i zapewniając sobie awans. Drużynie BullES awans dała natomiast wygrana w spotkaniu z Nie Kisimy Ulti - zespołem, który pomimo braku szans na awans wykazał się ogromną wolą walki.

BAGNO z wielkim wyróżnieniem od Serbów!

Wśród drużyn, które zobaczymy w rozpoczynających się 3 czerwca finałach jest również zespół BAGNO. Swoimi dobrymi występami w fazie grupowej POLISH ESPORT CUP 2020 drużyna zwróciła uwagę nie tylko widzów, ale też serbskiej organizacji esportowej GameAgents, która zdecydowała się zaoferować jej kontrakt. - Przed turniejem dopiero zaczynaliśmy rozmowy z zarządem GameAgents. Na bieżąco informowaliśmy ich o wynikach z fazy grupowej i z dnia na dzień rozmowy nabierały tempa. Przedstawiciele GA oglądali nasz ostatni mecz i to po nim dostaliśmy informacje, że chcieliby, abyśmy reprezentowali ich organizacje. - mówi Michał “Plaski” Misior, jeden z graczy drużyny BAGNO. Zapytany co sądzi o tym, że turniej, w którym bierze udział można śledzić m.in. na Sport.pl odpowiedział:

- Cieszę się, że w świat esportu zagłębia się coraz więcej osób. Chciałbym również zachęcić widzów, aby sami spróbowali swoich sił w różnych grach zespołowych, bo jest to świetna forma rozrywki.

POLISH ESPORT CUP 2020 - transmisje:

Chcesz wiedzieć więcej? Wszystkie najważniejsze informacje o POLISH ESPORT CUP 2020 znajdziesz na naszych łamach oraz na fanpage’u wydarzenia na portalu Facebook.

WYDARZENIE NAJWIĘKSZEGO POLSKIEGO TURNIEJU ESPORTOWEGO NA FACEBOOKU

Tekst przygotowany przez współorganizatora Actina Pact.

Zobacz wideo