Niespodziewana porażka faworytów! Zabrakło jednego z najlepszych w Polsce

Drugi dzień zmagań półprofesjonalistów w turnieju Counter Strike'a przyniósł nieoczekiwane rezultaty. Swój pierwszy mecz w fazie ligowej przegrał PLMIX - drużyna stawiana w roli faworyta tych rozgrywek.
Zobacz wideo

PLMIX to zdaniem ekspertów jedna z najsilniejszych drużyn w stawce. W jej składzie można zobaczyć m.in. Pawła “byali” Bieleckiego - byłego zawodnika organizacji Virtus.pro i jednego z najlepszych graczy w Polsce. We wtorek (19.05) byali’ego zabrakło na serwerach, a jego drużyna nie poradziła sobie grając z zawodnikiem rezerwowym i niespodziewanie przegrała swój mecz. Spotkanie zakończyło się dużą przewagą przeciwników - zawodnicy OGA Lakers wygrali aż 16:8!

Niezwykle ciekawy przebieg miały zmagania drużyn Metin2 i EKIPA w turnieju VALORANT. Zawodnicy zaciekle walczyli na serwerach, a do rozstrzygnięcia meczu potrzebne były aż 3 mapy - wszystkie dostępne obecnie w najnowszej produkcji Riot Games. Ostatecznie z potyczki zwycięsko wyszła drużyna Metin2, która wygrała na decydującej mapie 13:10 i zamknęła spotkanie wynikiem 2:1.

W zmaganiach amatorów w turnieju CS: GO 2 vs. 2 dominację na serwerach zaznaczyła ekipa Mucza Mayana. Nie dali oni żadnych szans swoim przeciwnikom - drużynie LawPlayers - oddając tylko 1 punkt na dwóch rozegranych mapach (de_train - 9:1, de_inferno - 9:0). Doskonałą celnością wykazał się gracz xAdixowyx, którego skuteczność eliminacji jednym strzałem wyniosła aż 73%.

Kolejne zmagania w ramach POLISH ESPORT CUP 2020 - turnieju organizowanego przez Sport.pl, Actina i PACT już dziś (20.05). Pierwsze spotkania rozpoczną się o godz. 16:00.

POLISH ESPORT CUP 2020 - transmisje:

Counter Strike: Global Offensive w trybie “Wingman” - Kanał PACT TV (pon. - czw., godz. 18:30-23:00)

Counter Strike: Global Offensive w trybie klasycznym - Kanał Polish Esport Cup (pon. - pt., godz. 17:00 – 23:00)

VALORANT - Kanał Actina (pon. - pt., godz. 17:00 – 23:00)

Chcesz wiedzieć więcej? Wszystkie najważniejsze informacje o POLISH ESPORT CUP 2020 znajdziesz na łamach Sport.pl oraz na fanpage’u wydarzenia na portalu Facebook.

WYDARZENIE NAJWIĘKSZEGO POLSKIEGO TURNIEJU ESPORTOWEGO NA FACEBOOKU

Tekst przygotowany przez współorganizatora Actina Pact.

Zobacz wideo
Więcej o: