Niespodziewana porażka faworytów! Zabrakło jednego z najlepszych w Polsce

Drugi dzień zmagań półprofesjonalistów w turnieju Counter Strike'a przyniósł nieoczekiwane rezultaty. Swój pierwszy mecz w fazie ligowej przegrał PLMIX - drużyna stawiana w roli faworyta tych rozgrywek.
Zobacz wideo

PLMIX to zdaniem ekspertów jedna z najsilniejszych drużyn w stawce. W jej składzie można zobaczyć m.in. Pawła “byali” Bieleckiego - byłego zawodnika organizacji Virtus.pro i jednego z najlepszych graczy w Polsce. We wtorek (19.05) byali’ego zabrakło na serwerach, a jego drużyna nie poradziła sobie grając z zawodnikiem rezerwowym i niespodziewanie przegrała swój mecz. Spotkanie zakończyło się dużą przewagą przeciwników - zawodnicy OGA Lakers wygrali aż 16:8!

Niezwykle ciekawy przebieg miały zmagania drużyn Metin2 i EKIPA w turnieju VALORANT. Zawodnicy zaciekle walczyli na serwerach, a do rozstrzygnięcia meczu potrzebne były aż 3 mapy - wszystkie dostępne obecnie w najnowszej produkcji Riot Games. Ostatecznie z potyczki zwycięsko wyszła drużyna Metin2, która wygrała na decydującej mapie 13:10 i zamknęła spotkanie wynikiem 2:1.

W zmaganiach amatorów w turnieju CS: GO 2 vs. 2 dominację na serwerach zaznaczyła ekipa Mucza Mayana. Nie dali oni żadnych szans swoim przeciwnikom - drużynie LawPlayers - oddając tylko 1 punkt na dwóch rozegranych mapach (de_train - 9:1, de_inferno - 9:0). Doskonałą celnością wykazał się gracz xAdixowyx, którego skuteczność eliminacji jednym strzałem wyniosła aż 73%.

Kolejne zmagania w ramach POLISH ESPORT CUP 2020 - turnieju organizowanego przez Sport.pl, Actina i PACT już dziś (20.05). Pierwsze spotkania rozpoczną się o godz. 16:00.

POLISH ESPORT CUP 2020 - transmisje:

Counter Strike: Global Offensive w trybie “Wingman” - Kanał PACT TV (pon. - czw., godz. 18:30-23:00)

Counter Strike: Global Offensive w trybie klasycznym - Kanał Polish Esport Cup (pon. - pt., godz. 17:00 – 23:00)

VALORANT - Kanał Actina (pon. - pt., godz. 17:00 – 23:00)

Chcesz wiedzieć więcej? Wszystkie najważniejsze informacje o POLISH ESPORT CUP 2020 znajdziesz na łamach Sport.pl oraz na fanpage’u wydarzenia na portalu Facebook.

WYDARZENIE NAJWIĘKSZEGO POLSKIEGO TURNIEJU ESPORTOWEGO NA FACEBOOKU

Tekst przygotowany przez współorganizatora Actina Pact.

Zobacz wideo