Counter Strike i najnowsza produkcja Riot Games - znamy gry, w których zmierzą się uczestnicy POLISH ESPORT CUP 2020!

Najpopularniejszy FPS - Counter Strike: Global Offensive oraz najnowszy tytuł amerykańskiego producenta Riot Games - VALORANT będą polem zmagań uczestników turnieju POLISH ESPORT CUP 2020!

Organizatorzy wydarzenia podzielili się szczegółami na temat rozgrywek. Informacją, która z pewnością zadowoli wszystkich graczy jest fakt, że turniej skierowany jest wyłącznie w stronę amatorów i półprofesjonalistów! POLISH ESPORT CUP dołącza tym samym do szeregu inicjatyw zachęcających polskich graczy do pozostania w domu w ramach akcji #ZostańWDomu.

VALORANT – turniej kategorii OPEN

Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się profesjonalnie zorganizowany turniej kategorii OPEN w najnowszą produkcję Riot Games – VALORANT. Gra szturmem podbiła serca graczy na całym świecie i pomimo tego, że prace nad nią nadal trwają już teraz zapowiadana jest jako największy konkurent Counter Strike’a. Rozgrywki w ramach POLISH ESPORT CUP 2020 są otwarte dla wszystkich - zarówno amatorów marzących o esportowej karierze, jak profesjonalistów. Organizatorzy przewidzieli miejsca dla 320 sześcioosobowych drużyn (5 + 1 rezerwowy). Oznacza to, że na turniejowych serwerach zmierzyć może się ze sobą nawet 1920 graczy.

Same rozgrywki podzielone zostały na kilka etapów. Pierwszy tydzień to 10 tur eliminacji. Drużyny wyłonione w eliminacjach w drugim i trzecim tygodniu turnieju zmierzą się ze sobą w fazie grupowej. Ta natomiast wyłoni 8 najlepszych drużyn, które w fazie pucharowej zawalczą o tytuł mistrza POLISH ESPORT CUP 2020 w VALORANT.

Tradycyjne potyczki i turniej w trybie Wingman

Drugim, doskonale znanym wszystkim graczom tytułem, w którym przyjdzie się im zmierzyć w trakcie POLISH ESPORT CUP 2020 jest Counter Strike: Global Offensive. Chętni będą mogli rywalizować w dwóch trybach, które oferuje gra – tradycyjnym meczu, w którym udział biorą pięcioosobowe drużyny oraz trybie “Wingman”, w którym naprzeciw siebie stają drużyny składające się z dwóch zawodników.

Tryb “Wingman” może być ciekawą propozycją dla wszystkich amatorów FPS’a produkcji Valve, bo organizatorzy włączyli go do programu turnieju z myślą właśnie o nich. Udział w zmaganiach może wziąć każdy, kto nie jest profesjonalnym zawodnikiem i nie jest związany kontraktem z żadną organizacją. Choć na razie nie wiemy nic o dacie startu zapisów, tak organizatorzy zdradzili, że na chętnych czeka aż 2048 miejsc. Na przestrzeni 4 tygodni spodziewać się więc można rywalizacji nawet 1024 drużyn.

Klasyczne zmagania otwarte są dla amatorskich i półamatorskich, pięcioosobowych drużyn, które nie reprezentują żadnej organizacji. Do rywalizacji o tytuł mistrza POLISH ESPORT CUP 2020 będzie mogło zgłosić się aż 640 drużyn. Łącznie na serwerach do rywalizacji może stanąć nawet 3200 graczy. Podobnie jak w przypadku pozostałych rozgrywek, turniej Counter Strike’a dla drużyn pięcioosobowych potrwa 4 tygodnie.

Choć o POLISH ESPORT CUP 2020 nadal wiemy jeszcze niewiele, dzisiejsze ogłoszenie podsyca apetyt wszystkich żądnych esportowych wrażeń fanów. W turnieju, który rozpocznie się już 11 maja i potrwa do 7 czerwca wziąć udział może ponad 7000 graczy, którzy nie wychodząc w domu zawalczą o zwycięstwo i nagrody. Warto przypomnieć też, że wszystkie najaktualniejsze informacje o POLISH ESPORT CUP 2020 znajdziecie na łamach Sport.pl oraz na stronie wydarzenia na Facebook’u.

WYDARZENIE NAJWIĘKSZEGO POLSKIEGO TURNIEJU ESPORTOWEGO NA FACEBOOKU

Tekst przygotowany przez współorganizatora Actina Pact.