Nieoficjalnie: Stadion Narodowy zamienia się w szpital polowy. Ruszyły prace

Stadion Narodowy w Warszawie ma zamienić się w szpital polowy. W sobotę ruszyły pierwsze prace, które nadzoruje szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk - poinformowała Wirtualna Polska.

W ciągu doby w Polsce wykryto 8536 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 49 pacjentów z COVID-19 zmarło, a prawie 2,5 tysiąca uznano za ozdrowieńców - podało Ministerstwo Zdrowia w niedzielnym komunikacie. Chorych cały czas przybywa. Też w Warszawie, gdzie w szpitalach leży 435 pacjentów zakażonych lub podejrzanych o zakażenie wirusem (w sobotę było ich 377).

Zobacz wideo Ile kosztował największy wygrany w kadrze Brzęczka? [SEKCJA PIŁKARSKA #67]

WP: Stadion Narodowy szpitalem polowym. Prace ruszyły już w sobotę

Według ustaleń Wirtualnej Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie powstaje właśnie pierwszy w Polsce szpital polowy. Za jego powstanie odpowiada szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, a w jego budowie pomaga wojsko. Według ustaleń "WP" szpital będzie miał 500 łóżek. Początkowo, bo docelowo ma mieć ich więcej (nawet 2 tysiące). Więcej też ma być samych szpitali, bo w najbliższych dniach ma zapaść decyzja o budowie kolejnych w innych województwach.

- Wynika to z naszej strategii. W momencie kiedy zaczyna w stacjonarnych szpitalach brakować łóżek, będą uruchamiane szpitale polowe. W Agencji Rezerw Materiałowych jest ponad 80 tys. łóżek. Będą one sukcesywnie przekazywane kolejnym otwieranym szpitalom polowym - powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską osoba z otoczenia Kancelarii Premiera.

Minister zdrowia mówił już o tym w czwartek

O tym, że takie szpitale mogą powstawać w Polsce, mówił w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. - Zanim zaczniemy je budować - chociaż rzeczywiście nad takimi projektami pracujemy, robimy analizę biznesplanów już konkretnych przedsięwzięć - zależy nam przede wszystkim nad tym, żeby efektywniej wykorzystywać tę infrastrukturę łóżkową, którą mamy. Szczególnie na poziomie powiatowych szpitali, które są w tej chwili tzw. pierwszym poziomem walki z COVID-19 - tłumaczył minister.

O tym, że w Warszawie powstaje już pierwszy polowy szpital do walki z koronawirusem, poinformował też TVN 24. Zdaniem serwisu na Stadionie Narodowym trwa już montowanie instalacji do podawania tlenu. W poniedziałek ma pojawić się ciężki sprzęt, a przy stadionie mają powstać też chłodnie. - Niewykluczone, że już w tym tygodniu szpital będzie gotowy na przyjęcie pacjentów - mówi anonimowy rozmówca TVN 24.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: