Nowe decyzje rządu ws. kibiców! Otwierane kolejne obiekty

Pojawiły się nowe decyzje odnośnie udziału kibiców w imprezach sportowych. W wydarzeniach organizowanych w obiektach zamkniętych zapełniane będzie nawet 50% liczby miejsc na sali, a na otwartej przestrzeni będzie mogło w nich uczestniczyć więcej niż 150 osób pod warunkiem zachowania dystansu społecznego.

20 czerwca wprowadzono w życie zmiany dotyczące możliwości wejścia kibiców na imprezy sportowe i rozrywkowe. Wtedy zatwierdzono, że może w nich brać udział maksymalnie 150 osób. Wyjątkiem były mecze piłkarskie - stadiony mogły się zapełnić w 25% swojej pojemności. 

Zobacz wideo Polscy pięściarze marzą o medalach na igrzyskach. "Szło dobrze, ale padło na pysk"

Kibice już nie tylko na stadionach. 17 lipca mogą wejść do hal

Teraz wiemy już, że od 17 lipca to się zmieni. Kibice wejdą już nie tylko na stadiony, ale też m.in. do hal. "W kinach, teatrach, salach koncertowych, klubach muzycznych, halach widowiskowo-sportowych, amfiteatrach i muszlach koncertowych zasady organizowania wydarzeń to: udostępnienie do 50% liczby miejsc na sali - rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między uczestnikami (w tzw. szachownicę) i konieczność zakrywania ust i nosa przez uczestników wydarzenia" - czytamy w rozporządzeniu

Natomiast na obiektach sportowych na wolnym powietrzu, w tym stadionach (otwartych lub półotwartych, z miejscami siedzącymi lub bez) zasadami są udostępnienie do 25% liczby miejsc na widowni – uczestnicy zajmują co czwarte miejsce, w rzędach naprzemiennie; w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni należy zachować odległość dwa metry pomiędzy widzami.

W przypadku imprez plenerowych obowiązują zapewnienie co najmniej pięć metrów kwadratowych na osobę; obowiązek zachowania dwumetrowej odległości pomiędzy uczestnikami; wyznaczenie znakami poziomymi miejsc dla publiczności uwzględniających zachowanie dystansu i oznaczenie terenu dla widowni (aby uniemożliwić mieszanie się publiczności z osobami postronnymi, np. spacerowiczami). 

Wciąż konieczne zakrywanie ust i nosa

We wszystkich sytuacjach obowiązuje konieczność zachowania dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa. Nie dotyczy to jedynie osoby, która przyszła z dzieckiem poniżej trzynastego roku życia; osoby, która towarzyszy osobie z niepełnosprawnością lub osobie, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie oraz osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących.

Przeczytaj także:

Więcej o: