Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa wśród sportowców. 28-letni zawodnik

Jak podaje telewizja CNN, jest pierwsza ofiara koronawirusa wśród sportowców. To Shobushi, japoński zapaśnik sumo. Zmarł w środę, miał 28 lat.

Shobushi, który tak naprawdę nazywa się Kiyotaka Suetake, zmarł z powodu niewydolności wielonarządowej, która miała być skutkiem zapalenia płuc, które przechodził. Japończyk był zakażony koronawirusem. O śmierci zawodnika poinformowało Japońskie Stowarzyszenie Sumo. 

Zobacz wideo Top 3 niewykorzystane akcje Polaków. Sezon 2019/20 [ELEVEN SPORTS]

Nie żyje 28-letni zapaśnik sumo z Japonii. Był zakażony koronawirusem

Jak podaje CNN, 28-letni zapaśnik przebywał w szpitalu od 8 kwietnia. Cztery dni wcześniej Shobushi miał wysoką gorączkę i później zdecydował zgłosić się po pomoc, ale był odrzucany przez kilka placówek. Po jedenastu dniach leczenia jego stan się pogorszył i Japończyk został przeniesiony na oddział intensywnej terapii. Zmarł w środę. Miałby być pierwszą ofiarą koronawirusa wśród sportowców. 

Suetake zadebiutował w 2007 roku. Reprezentował grupę Takadagawa, walczył w siódmej z jedenastu dywizji. W zeszłym miesiącu trener grupy powiedział zawodnikom, że wykryto u niego zakażenia koronawirusem. Poza Suetake na ten moment wykryto tu jeszcze sześć przypadków wśród zawodników.

Przeczytaj także: